Pierwsze CV - czy warto umieszczać informację o stypendium w CV? Pomarańczowy napis "Stypendium w CV. Czy to dobry pomysł?" na tle otwartego pióra i kartki papieru.

11.05.2023

Stypendium w CV – czy to dobry pomysł?

Jak znaleźć pierwszą pracę? I co wpisać w CV, kiedy jeszcze nie ma się doświadczenia zawodowego? Takie pytania często zadają sobie absolwenci szkół średnich, studenci i wszyscy, którzy chcieliby podjąć swoją pierwszą pracę. A co gdybyśmy powiedzieli Wam, że stypendium, które udało Wam się otrzymać, może przydać się Wam także przy tworzeniu CV? Sprawdźcie dlaczego uważamy, że stypendium w CV to dobry pomysł!

Jak zdobyć stypendium?

Na to pytanie odpowiadaliśmy już nie raz. 🙂 Oczywiście w pierwszej kolejności polecamy Wam dodać naszą stronę do ulubionych zakładek i regularnie ją odwiedzać. Dzięki temu nie umknie Wam żadna ciekawa oferta (a pamiętajcie, że nowe ogłoszenia pojawiają się u nas niemal codziennie). Dodatkowo zachęcamy Was do zapisania się do naszego newslettera – raz w miesiącu przesyłamy Wam najciekawsze oferty dostępne na MojeStypendium.pl.

Koniecznie też śledźcie nasze aktualności! W publikowanych tam artykułach dzielimy się z Wami wiedzą na temat stypendiów – np. jaka średnia jest Wam potrzebna do stypendium, jak przygotować wniosek, kiedy trwa sezon na stypendia i wiele innych tematów. Natomiast o tym, jak dostać stypendium dowiecie się z tego artykułu.

Stypendium w CV świadczy o zaangażowaniu

Dobry pracownik to osoba, zaangażowana, która podejmuje nowe wyzwania i przejmuje inicjatywę w powierzonych mu zadaniach. Fakt, że w szkole średniej lub na studiach poświęciliście czas na znalezienie odpowiedniego stypendium, złożenie dokumentów i przygotowanie wniosków, świadczy o tym, że angażujecie się w to, na czym Wam zależy. To dobry sygnał dla przyszłego pracodawcy.

To, że udało Wam się zostać stypendystami pokazuje też, że robicie „coś więcej” – macie swoje pasje, angażujecie się społecznie, poświęcacie czas na naukę i zdobywanie nowej wiedzy. To wszystko kompetencje cenne dla Waszego pracodawcy.

Stypendium to nowe umiejętności

Pisanie wniosków, porządkowanie dokumentów, kontakt mailowy lub telefoniczny z organizacją przyznającą stypendia – wszystkie kroki niezbędne do uzyskania stypendium to konkretne umiejętności, które możecie przedstawić jako swoje doświadczenie. W końcu nie każdy świeżo upieczony absolwent jest mistrzem pisania oficjalnych maili, listów motywacyjnych czy pism urzędowych.

Dodatkowo pamiętajcie o tym, że są stypendia, których oferowanym wsparciem jest możliwość odbycia stażu lub praktyk w wybranej firmie. Takie stypendia nazywamy stypendiami branżowymi i ich popularność jest coraz większa! Jednym z przykładów może być stypendium Fundacji Inter Cars dla zdolnych uczniów szkół branżowych związanych z motoryzacją, logistyką i transportem. O innych stypendiach branżowych możecie przeczytać także w naszym artykule i publikacji, które znajdziecie pod pomarańczowym linkiem.

Stypendium w CV to dobry temat na rozmowę rekrutacyjną

Często dostanie pracy to nie tylko dobrze przygotowane CV, ale także to jak wypadniecie na rozmowie rekrutacyjnej. Warto więc dobrze się na nią przygotować – elegancko ubrać, przybyć punktualnie i przygotować się wcześniej m.in. zdobywając wiedzę o miejscu, do którego chcecie aplikować. Warto też wcześniej zastanowić się nad swoimi mocnymi i słabymi stronami, dotychczasowym doświadczeniem (niekoniecznie tym zawodowym) oraz nad tym, co może zyskać pracodawca zatrudniając właśnie Was.

Jednak sukcesem rozmowy rekrutacyjnej jest nie tylko przedstawienie mocnych stron, doświadczenia i planów zawodowych, ale także dobry kontakt z rekruterem i pokazanie, że macie o czym opowiadać. Jesteśmy pewni, że ciekawe stypendium będzie tematem, który zainteresuje osobę rekrutującą Was do pracy. Dzięki takiemu wpisowi możecie wyróżnić się spośród innych kandydatów, zostać zapamiętanym, a także rozwinąć ciekawy wątek w czasie trwania rozmowy.

Stypendium to wzrost kompetencji językowych

Stypendia zagraniczne to (naszym zdaniem) jedna z najciekawszych form stypendiów. Oprócz możliwości uczenia się za granicą, dostajemy szansę na poznanie nowych języków, kultury, pracy w środowisku międzynarodowym. To unikalne doświadczenie, którego nie wolno chować do szuflady! Jeśli mieliście okazję dzięki stypendium uczyć się za granicą, odbyć kurs językowy lub uczestniczyć w ciekawej wymianie tematycznej – koniecznie umieśćcie taką informację w Waszym życiorysie. Przyszły pracodawca z pewnością Was o nią zapyta!

Na naszej stronie znajdziecie nie tylko stypendia!

Powyżej staraliśmy się przekonać Was, że fakt bycia stypendystą warto odnotować w życiorysie składanym do pracy. Ale czy wiecie, że możemy zaproponować Wam także inne rozwiązania? Na naszej stronie znajdziecie bowiem ciekawe, prestiżowe konkursy, a także rozwojowe, płatne staże. Szczególnie ta druga opcja będzie cenna dla osób, które właśnie rozpoczynają swoją ścieżkę zawodową.

Ponadto w tworzeniu CV możecie także wykorzystać aktywność społeczną jaką jest wolontariat! Nasza Fundacja proponuje Wam ten realizowany przez Internet – dzięki któremu nie tylko robicie dobro, ale także rozwijacie swoje kompetencje cyfrowe. Więcej na ten temat możecie przeczytać w artykule o zaangażowaniu w formie online.

Pamiętajcie – każdy kiedyś zaczynał!

Wiemy, że szukanie pierwszej pracy, stażu czy praktyk wakacyjnych i nabieranie doświadczenia zawodowego może być stresujące. Pamiętajcie jednak, że każdy kiedyś zaczynał i szukał pierwszej pracy. Dyrektor był kiedyś czyimś asystentem, a prezydent świeżo upieczonym absolwentem szkoły średniej. 🙂 Pracodawcy cenią sobie osoby ambitne, mierzące wysoko i mające swoje pasje, które rozwijają i potrafią nimi zainteresować. A z doświadczenia wiemy, że stypendyści są właśnie takimi osobami! Wykorzystajcie ten atut. 🙂

A jeśli udało Wam się znaleźć staż na naszym portalu, lub pochwalić się stypendium na rozmowie rekrutacyjnej – koniecznie dajcie nam o tym znać! Czekamy na Wasze wiadomości na Facebooku oraz mailowo na adres serwis@mojestypendium.org

Mamy nadzieję, że dzięki tym poradom łatwiej będzie stworzyć Wam swoje pierwsze CV! Jeśli uważacie, że takich artykułów powinnyśmy pisać więcej  dorzućcie nam cegiełkę, byśmy mogli dalej Was wspierać cenną wiedzą🙂 Dziękujemy!

Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.