Jak znalezc stypendium online

4.11.2020

Jak znaleźć stypendium online?

Jeśli zastanawiacie się, jak znaleźć stypendium przez Internet – ten artykuł jest stworzony dla Was!

Stypendium pozwala na dalszy rozwój, wspiera plany i marzenia, promuje uzdolnione osoby. To niezwykle ważne wsparcie finansowe, z którego korzystają setki tysięcy osób w Polsce i na świecie. Jako zespół Fundacji Dobra Sieć od ponad 10 lat zajmujemy się tematyką stypendialną. Wiemy, że – zwłaszcza w tym roku – dodatkowa pomoc w poszukiwaniu stypendiów online jest szalenie ważna. Stąd pomysł, by zebrać dla Was rady na temat tego, jak znaleźć stypendium dla siebie. A ponadto – jak to zrobić bez wychodzenia z domu?

W tym artykule znajdziecie zatem:

  • listę narzędzi online, które pomagają w znalezieniu cennych informacji,
  • kilka porad nt. okresu poszukiwań stypendiów,
  • zestawienie innych, dostępnych bezpłatnie na portalu informacji dla przyszłych i obecnych stypendystów.

A zatem – do dzieła!

Narzędzia online do poszukiwania stypendiów

Jak łatwo znaleźć stypendium na jednym portalu

Oczywiście każdy z nas może próbować znaleźć program stypendialny wpisując regularnie słowa kluczowe w wyszukiwarkę internetową. Niewątpliwie czasem jest to sposób, który pozwala natrafić na wymarzony program, ale gwarantujemy, że są także inne, szybsze i efektywniejsze, sposoby poszukiwań. 🙂

Po pierwsze, codzienne poszukiwania realizuje za Was nasz zespół – dlatego w jednym miejscu w Internecie zbieramy ogłoszenia o stypendiach.

Odwiedzajcie więc co najmniej 2 razy w miesiącu wyszukiwarkę stypendiów krajowych i wyszukiwarkę stypendiów zagranicznych.

Dlaczego warto ją odwiedzać tak regularnie? Otóż niemal codziennie dodajemy nowe ogłoszenia do obu baz, a najkrótsze terminy rekrutacji trwają nawet tylko kilkanaście dni. A nie chcemy przecież pominąć żadnej szansy na znalezienie stypendium, prawda?

Po drugie, dla wszystkich tych, którzy chętnie czerpią informację z newsletterów – zachęcamy do zapisu na nasz newsletter. Od niedawna ma nową, atrakcyjną wizualnie odsłonę. Może on pełnić podwójną funkcję: z jednej strony przekazujemy w nim notkę o kilku aktualnych programach, a po drugie – jest prostą „przypominajką” o tym, że stypendiów można szukać przez okrągły rok!

Po trzecie, niemal 2 lata temu wprowadziliśmy specjalnie dla Was kalendarium stypendialne. To zasługa kreatywnego pomysłu naszej koleżanki Anki, która w przeszłości pracowała w naszej fundacji. Najlepszym dowodem na to, że narzędzie jest przydatne, są jego statystyki – miesięcznie z kalendarium korzysta nawet kilka tysięcy osób!

Po piąte, odwiedzajcie nasze archiwum ogłoszeń. Po co? Otóż wiele programów organizowanych jest cyklicznie, np. raz lub dwa razy do roku. Jeśli wśród archiwalnych ogłoszeń znajdziecie np. w listopadzie ciekawy program z grudnia poprzedniego roku, to istnieje duża szansa, że lada chwila organizator ogłosi kolejną jego edycję (nowy nabór)! A zatem przeglądajcie także listę ogłoszeń w archiwum, by móc z wyprzedzeniem tworzyć własne zestawienie programów „do śledzenia”.

Po szóste, pamiętajcie o liście organizatorów programów stypendialnych. Prowadzimy takie zestawienie dla stypendiów lokalnych i ogólnopolskich. Co więcej, wiele tych organizacji prowadzi kilka programów wsparcia, działania edukacyjne, mentorskie, doradcze. Warto zatem poznać te instytucje!

Inne kluczowe witryny internetowe

Po siódme, zachęcamy do odwiedzin stron www:

  • urzędów gminnych, powiatowych, wojewódzkich (szczególnie zakładka „Aktualności”, „Ogłoszenia” lub „Edukacja”),
  • kuratoriów oświaty,
  • szkół średnich i wyższych, w których studiujecie lub chcecie studiować,
  • biur karier uczelni,
  • portalu NGO.pl – zakładki nt. funduszy stypendialnych.

Bezpłatne aplikacje do organizacji poszukiwań

Jeśli zaś chcecie osiągnąć mistrzostwo w tym, jak znaleźć stypendium online, polecamy dwie aplikacje.

Pierwsza z nich nazywa się Feedly – pozwala na łatwą analizę słów kluczowych i wybranych witryn www. Po zalogowaniu pokazuje się Wam lista treści zorganizowana według Waszych słów kluczowych i kolekcji.

Druga z nich to Asana – to jedno z ulubionych narzędzi Oli, koordynatorki programu Moje Stypendium. Dzięki niemu możemy śledzić efekty naszej pracy, dodawać zadania i powiadomienia, tworzyć harmonogram. Jeśli zatem poszukiwanie wsparcia chcecie potraktować jako długofalowe, poważne zadanie – warto swoje wysiłki zaplanować i śledzić poprzez Asanę.

Cóż, jak to mówią: nie od razu Rzym zbudowano, ale dzięki systematyczności i cierpliwości można znaleźć kompleksowy program stypendialny dla siebie.

Jak znaleźć stypendium: niezbędnik

Co ważne, nie od dziś wspieramy Was w poszukiwaniu rzetelnych informacji o stypendiach. A to oznacza, że w zakamarkach naszego portalu znajdziecie więcej treści o tym, jak efektywnie znaleźć stypendium.

Wiemy, że treści w serwisie ciągle przybywa, więc czasem łatwo jest przeoczyć ciekawy tekst. Wychodzimy zatem naprzeciw temu wyzwaniu – oto lista absolutnych „must read”, czyli kluczowych artykułów dla osób poszukujących wsparcia stypendialnego:

A na koniec szybki „test wiedzy” – czy wiecie, jak definiujemy stypendium? 🙂

Zaangażuj się!

Czy spodobał Wam się krótki poradnik o tym, jak znaleźć stypendium? Czy chcecie, by więcej bezpłatnych, rzetelnych artykułów edukacyjnych pojawiło się na portalu? 

Pomóżcie nam działać jeszcze lepiej, by 300 tysięcy* młodych, zdolnych osób z całej Polski mogło rozwijać swoje pasje, kontynuować edukację i realizować życiowe cele.

Co możesz zrobić?

Jeśli zaś jesteście przedstawicielami instytucji, zapraszamy do współpracy!

* Aż tyle osób odwiedza rocznie portal Moje Stypendium! (źródło: statystyki Google Analytics)

 

Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.