Jak angażować się online - baner

8.02.2023

Jak można angażować się online?

Czy pamiętacie nasz artykuł na temat stypendiów zawierających w sobie element działalności społecznej? Pisaliśmy tam o stypendiach, które można dostać za udokumentowaną działalność społeczną. Dodaliśmy także informacje o takich, w których to stypendyści angażują się społecznie, np. poprzez realizowanie projektów lub działalność wolontariacką. Dodatkowe zaangażowanie, takie jak udzielanie się w organizacjach, branie udziału w konkursach czy realizowanie projektów bardzo często jest punktowane przez organizatorów przyznających stypendia. A co gdybyśmy powiedzieli Wam, że angażować można się także online?

Jak można angażować się online? – E-wolontariat

Czy wiecie, że istnieje coś takiego, jak e-wolontariat, czyli wolontariat przez Internet? To jedno z działań, które realizujemy w Fundacji Dobra Sieć obok portalu Moje Stypendium. E-wolontariat.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony w całości działaniom społecznym przez Internet. Powstał po to, żeby ułatwiać czynienie dobra w sieci. Na portalu znajdziecie aktualne, wyczerpujące informacje o tym, jak zostać e-wolontariuszem/e-wolontariuszką. Portal zawiera także systematycznie aktualizowaną bazę projektów z całego świata, pokazując, że jest mnóstwo projektów, w które zaangażować można się właśnie online i tym samym mieć wpływ na swoje otoczenie. Przykłady? Znajdziecie je tutaj!

Jak można angażować się online? – Platforma TuDu.org.pl

TuDu.org.pl to pierwsza w Polsce platforma do e-wolontariatu, czyli wolontariatu wykonywanego za pośrednictwem Internetu. Dzięki niej wolontariusze i organizacje z całej Polski mogą współpracować zdalnie, pokonując tym samym barierę czasu i miejsca-współpraca może odbywać się z dowolnego miejsca o dowolnej porze dnia i nocy. Wolontariusze mogą wesprzeć na niej organizacje w przeróżnych zadaniach, zależnie od swoich umiejętności oraz potrzeb konkretnej instytucji.

Na TuDu znaleźć można dwa rodzaje zadań. Pierwsze z nich to pojedyncze mikrozadania np. tłumaczenia tekstów, tworzenie grafik czy plakatów, pomoc w tworzeniu treści do mediów społecznościowych. Drugie to ogłoszenia o stałej współpracy z konkretną instytucją. Pierwsza ścieżka pozwala zaangażować się w kilka lub kilkanaście różnych zadań, wspierając tym samym różne instytucje, a druga nawiązać stałą współpracę i relację z jednym, wybranym podmiotem. Obie te ścieżki są równie ciekawe, a to którą zechcecie wybrać, zależy tylko od Was! 🙂

Rejestracja i korzystanie z TuDu są w pełni darmowe – zapraszamy Was serdecznie do dołączenia do społeczności wolontariuszy, którzy prężnie pomagają także w rozwoju portalu mojestypendium.pl tłumacząc dla nas oferty stypendiów zagranicznych!

Test kompetencji Lever Basic

Lever Basic to bezpłatny test kompetencji, który pozwala zbadać 13 kompetencji miękkich cenionych na rynku pracy. Mogą skorzystać z niego uczniowie, studenci, wolontariusze czy osoby wchodzące na rynek pracy. Wykonanie takiego test to dobry początek do poznania swoich mocnych stron, które mogą być dobrą wskazówką przy poszukiwaniu pracy czy stażu. Dodatkowo nauczycie się dzięki niemu opowiadać o sobie i swoich mocnych stronach. Test pomoże Wam dostrzec jakie obszary rozwinęliście lub możecie rozwinąć dzięki zaangażowaniu społecznemu.

Jak widzicie możliwości angażowania się przez Internet jest naprawdę mnóstwo. Warto angażować się społecznie dla siebie, ale także dla innych. Dzięki temu uczymy się nowych rzeczy, rozwijamy nowe umiejętności oraz budujemy relacje i zdobywamy nowe kontakty. Dodatkowo zaangażowanie społeczne może przyczynić się do uzyskania stypendium.

Bądźcie na bieżąco!

Jeśli nie chcecie, by ominęły Was nowości na naszym portalu, zapiszcie się na nasz newsletter oraz regularnie wchodźcie na naszą stronę! A jeśli ten artykuł przyniósł Wam cenne informacje i uważacie, że takich materiałów potrzeba więcej – dorzućcie nam choć drobną cegiełkę, byśmy mogli dalej tworzyć dla Was Portal Moje Stypendium! 🙂 Dziękujemy!

Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.