Zdjęcie klasy z napisem Od której klasy stypendia

9.10.2023

Od której klasy jest stypendium?

Czy mogę otrzymać stypendium?, Od której klasy jest stypendium? – to bardzo częste i ważne pytania, które otrzymujemy od Was. W tym artykule odpowiadamy zatem na te nurtujące Was kwestie. Przekonajcie się, od której klasy jest możliwe otrzymywanie stypendium!

Od której klasy jest stypendium?

Na początek kluczowa informacja dla Was: według naszego raportu, najwięcej społecznych programów stypendialnych dedykowanych jest uczniom oraz studentom.  W badaniu „Mapa stypendiów III” zmapowaliśmy ponad 240 inicjatyw dedykowanych wyłącznie uczniom! To zarówno programy ogólnopolskie, jak i lokalne. A zatem – jest w czym wybierać. 🙂

Co istotne, większość organizatorów programów stypendialnych, które mapujemy na portalu Moje Stypendium, oferuje stypendia dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Dodatkowo, szczególną popularnością cieszą się programy dla maturzystów, umożliwiające kontynuację nauki na studiach. Przykładem jest Program Stypendiów Pomostowych, do którego nabór kończy się 18 sierpnia.

To jednak nie znaczy, że brak jest programów dla młodszych uczniów!

Przykładami programów ogólnopolskich (również) dla młodszych uczniów, jest np. Konkurs Stypendialny Omnibus, Fundusz Stypendialny Fundacji Rozwoju Śląska im. Johanna Kroll, Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci – Program ZDOLNI czy Stypendia św. Mikołaja. Co ważne, są to cykliczne, wieloletnie programy, dlatego warto kilka razy do roku sprawdzać, kiedy otworzy się ich kolejny, aktualny nabór!

Co więcej, istnieją także programy wspierające młodzież do określonego wieku (np. do 18 r.ż.). W związku z tym, aplikować mogą nawet najmłodsi uczniowie! Przykładem jest m.in. Stypendium im. Hesia Gumprichta.

A oprócz wymienionych stypendiów, przejrzyjcie także pozostałą bogatą ofertę stypendiów dla uczniów – zarówno aktualnych, jak i archiwalnych ogłoszeń. Dzięki temu poznacie ponad 200 inicjatyw – lokalnych i ogólnopolskich, o różnym profilu i kryteriach.

Dodatkowo, przeczytajcie o stypendiach szkolnych, które wspierają uczniów w trudnej sytuacji. Co więcej, jakiś czas temu opublikowaliśmy poradnik, jak zdobyć stypendium dla uczniów.

Podsumowując i odpowiadając na pytanie, od której klasy jest stypendium? właściwie już od pierwszej klasy można ubiegać się o niektóre programy stypendialne w Polsce!

Dla kogo jeszcze są stypendia?

Ponadto, zapraszamy do lektury artykułu o tym, dla kogo (jeszcze) są stypendia! Latem trwa tzw. sezon stypendialny, podczas którego dodajemy systematycznie mnóstwo nowych ogłoszeń! Trzymajcie zatem rękę na pulsie i śledźcie nowe treści na portalu. 🙂

Ogólnie, programów stypendialnych w Polsce i za granicą jest bardzo wiele, a każdy program ma swoje kryteria i regulaminy. Aby Wam pomóc odnaleźć się w gąszczu informacji oraz inicjatyw, przygotowaliśmy krótki przewodnik po stypendiach.

Przede wszystkim zapraszamy zaś do systematycznego przeszukiwania bazy stypendiów na naszym portalu. To największa w Polsce, całkowicie darmowa wyszukiwarka programów stypendialnych. Znajdziecie w niej stypendia organizowane przez m.in. urzędy miasta czy gminy, fundacje i stowarzyszenia oraz firmy.

Oprócz tego, polecamy także zapisać się na nasz newsletter, by średnio raz w miesiącu otrzymać mailowo zestawienie najciekawszych stypendiów oraz konkursów.

Co więcej – możecie mieć realny wpływ na funkcjonowanie i kształt portalu! Zbieramy sugestie, komentarze, współpracujemy z wolontariuszami online oraz budujemy relacje z darczyńcami. Sprawdźcie, jak włączyć się w rozwój największego portalu edukacyjnego o stypendiach w Polsce. Dziękujemy!

Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.