Stypendia Funduszu Grupy Pracuj

1.07.2024

Stypendia Funduszu Grupy Pracuj

Wraz z nadejściem lata, Grupa Pracuj i Fundacja Dobra Sieć ogłaszają nową edycję programu stypendialnego, otwierając drzwi dla ambitnych i zaangażowanych społecznie maturzystów, przyszłych studentów na kierunkach związanych z informatyką i nowymi technologiami. Fundusz Grupy Pracuj oferuje stypendia w wysokości 850 zł miesięcznie oraz wsparcie merytoryczne.

Kto może aplikować o stypendia Funduszu Grupy Pracuj?

O stypendium z Funduszu możecie ubiegać się, jeśli:

  • zdaliście maturę w 2024 r. i przyjęto Was na studia dzienne w polskich publicznych uczelniach akademickich na wydziałach związanych z informatyką i nowymi technologiami, a w szczególności na kierunkach takich jak: automatyka, informatyka, cyberbezpieczeństwo, inżynieria biomedyczna, inżynieria kosmiczna, inżynieria kwantowa i nanotechnologia;
  • pochodzicie z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej;
  • jesteście zaangażowani społecznie w swoim środowisku: wolontariat, samorząd szkolny, społeczność lokalna (mile widziana jest rekomendacja od organizacji społecznej).

Jakie są korzyści dla stypendystów?

Stypendyści Funduszu Grupy Pracuj otrzymają wsparcie merytoryczne i finansowe. Fundusz oferuje stypendia w wysokości 8 500 zł brutto wypłacane w pierwszym roku studiów stypendysty przez 10 miesięcy (od września do czerwca). Ponadto, wspiera stypendystów i stypendystki edukacyjnie poprzez przekazywanie tematycznych newsletterów oraz organizowanie dedykowanych warsztatów.  To kompleksowy program, który ma na celu przygotowanie stypendystów do przyszłych wyzwań.

Proces aplikacji do stypendium i terminy

Wnioski wraz z załącznikami przyjmowane są poprzez formularz udostępniony on-line do 1 września 2024 r. do godziny 16:00. Kandydując powinniście przygotować się do przedstawienia w krótkim eseju swoich osiągnięć, planów na przyszłość oraz motywacji do dołączenia do programu. Cennym załącznikiem są rekomendacje potwierdzające zaangażowanie społeczne.


Już od ponad dwóch dekad Grupa Pracuj, czyli czołowa platforma europejska HR, za pomocą platformy pracuj.pl oraz funduszu stypendialnego realizuje misję tworzenia lepszej przyszłości dla talentów w naszym kraju. Teraz idzie o krok dalej – dzięki podjęciu współpracy z Fundacją Dobra Sieć oprócz pomocy finansowej dla stypendystów oferuje także wsparcie merytoryczne.

Fundusz Stypendialny Grupy Pracuj to niepowtarzalna okazja dla tych, którzy pragną aktywnie kształtować swoją przyszłość. Jeśli jesteście ambitni, zaangażowani społecznie i gotowi na nowe wyzwania, nie przegapcie szansy na aplikację. Więcej informacji, w tym szczegółowe wymagania i formularz wniosku, znajdziecie na stronie internetowej Funduszu Stypendialnego Grupy Pracuj.

Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.