Grafika dekoracyjna ze zdjęciem biurka do artykułu od kogo stypendium

9.08.2023

Kto przyznaje stypendium?

Czy zastanawialiście się kiedyś, kto przyznaje stypendium? Być może kojarzycie stypendia w szkole czy na uczelni, ale na tym nie kończy się system stypendialny! Zapraszamy do lektury artykułu, w którym opowiemy o tym, jakie organizacje pzyznają w Polsce wsparcie stypendialne! Dzięki temu łatwiej będzie Wam szukać i aplikowac o różnorodne programy stypendialne. 

Kto przyznaje stypendium?

A zatem, od kogo można otrzymać stypendia?

Po pierwsze, stypendia przyznają jednostki samorządu terytorialnego. To znaczy, że warto śledzić kanały komunikacji (stronę internetową, tablicę ogłoszeń etc.) Waszego urzędu gminy, a także starostwa powiatowego i urzędu marszałkowskiego. Wiele z nich przyznaje różnorodne, lokalne stypendia dla osób uzdolnionych!

Po drugie, programy stypendialne to także domena stowarzyszeń i fundacji. W Polsce jest ponad 100 różnych programów oferowanych właśnie przez organizacje społeczne. Przykładem takich programów, jest na przykład:

Po trzecie, stypendia przyznają także firmy, w ramach odpowiedzialności społecznej biznesu oraz wspierania rozwoju młodych talentów.

Po czwarte, programy stypendialne przyznawane są także przez instytucje rządowe, m.in. ministerstwa. Przykładami w tej kategorii są np. Stypendium ministra za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe, a także Stypendia dla młodych naukowców.

Po piąte, stypendia przyznają także szkoły oraz uczelnie – m.in. stypendia dla najlepszych uczniów czy stypendia rektora. Przeczytajcie nasze poradniki o stypendiach dla uczniów oraz stypendiach dla studentów.

Jak znaleźć stypendium?

Gdy już wiecie, jak wiele różnych instytucji przyznaje w Polsce stypendia, warto postawić kolejny krok. To znaczy, zacząć je poszukiwać i się o nie ubiegać! 🙂

Do tego polecamy śledzić kanały portalu Moje Stypendium, czyli:

Czy wiedzieliście, że tak wiele różnorodnych instytucji przyznaje stypendia w Polsce? Jeśli to była dla Was cenna wiedza, wesprzyjcie nas, byśmy mogli prężnie dzielić się cennymi informacjami na naszym bezpłatnym portalu Moje Stypendium! Wdzięczność będzie ogromna, a ponad 400 tysięcy czytelników będzie mogło zdobywać szczyty, dzięki programom rozwojowym, o których piszemy. 🙂

Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.