mity o stypendiach

29.05.2019

Obalamy mity o stypendiach

Fundacja Dobra Sieć po raz kolejny obala mity o stypendiach! Naszą misją jest informować Was o tym, jakie przyznaje się stypendia w Polsce i na świecie, a także na podstawie analiz – zrywać z narosłymi wokół nich mitami. Czy zastanawialiście się kiedyś kogo dotyczą i przez kogo oferowane są stypendia? Sprawdźcie, czy wyniki naszych badań kontrastują z Waszą intuicją dot. stypendiów w Polsce!

Jak pisaliśmy w najnowszym raporcie „Mapa stypendiów II”:

System stypendiów w Polsce to dynamiczny i zróżnicowany obszar, na którym działa kilkaset instytucji wspierających różne grupy społeczne. Organizatorzy programów stypendialnych stawiają sobie za cel wyrównywanie szans, promowanie talentów, wsparcie rozwoju, umożliwienie dobrego „startu w dorosłość”, pomoc materialną najuboższym i nie tylko. Inicjatywy stypendialne skierowane są głównie do dzieci, młodzieży, absolwentów oraz (młodych) naukowców, a także osób utalentowanych artystycznie, naukowo i sportowo.

W 2018 roku zespół Fundacji Dobra Sieć przeprowadził na zlecenie i przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności badanie polskich organizacji stypendialnych. Raport z badań posłużył nam zaś do stworzenia cyklu infografik, by zmierzyć się z popularnymi wyobrażeniami na temat stypendiów.

Nie przegapcie okazji, by dowiedzieć się ciekawostek na temat programów stypendialnych!