historia portalu mojestypendium.pl

26.04.2020

Historia portalu Moje Stypendium

Kulisy portalu

Kto nie chciałby zajrzeć za kulisy interesującej inicjatywy, poznać od środka tego, jak portal działa? To wyjątkowa okazja, by dowiedzieć się, jaka jest historia portalu Moje Stypendium! Choć obecnie cały nasz zespół pracuje zdalnie, to tempo naszej pracy nie ustaje, a przy okazji – podobnie pewnie jak Wam – zebrało nam się „na wspominki”. Niektórzy z Was być może mieli okazję poznać nas w przeszłości podczas licznych warsztatów, konferencji, targów pracy czy wydarzeń edukacyjnych. Wielu z Was (za co bardzo dziękujemy!) jest z nami – offline lub online – od wielu lat. Jeśli jednak nie znacie historii portalu Moje Stypendium – dziś uchylamy rąbka tajemnicy.

Dawno, dawno temu… powstał portal Moje Stypendium

Aż trudno w to uwierzyć, że historia portalu Moje Stypendium sięga już niemal 15 lat! W 2006 roku miała miejsce pierwsza odsłona serwisu i uwierzcie – jej wygląd od tamtego czasu znacznie się zmienił. 🙂 Jak wiecie, świat nowoczesnych technologii stale ewoluuje, w związku z tym kilkukrotnie ulepszaliśmy wygląd naszego portalu. A zatem w 2009 i 2013 roku miały miejsce nowe odsłony serwisu Moje Stypendium. Od kilku lat na stronie widnieje funkcja click&donate, archiwum stypendiów, a także baza staży.

Co więcej, w 2018 roku wprowadziliśmy kalendarium stypendialne, które podbiło Wasze serca – do tego czasu skorzystało z niego niemal 20 tysięcy osób! Czy jesteście wśród nich?

Publikacje i badania

Od samego początku istnienia portalu Moje Stypendium zespół Fundacji, wraz z gronem partnerów, dba o to, by dzielić się z Wami rzetelną, aktualną i interesującą wiedzą.

W 2006 roku Instytut Obsidian opracował raport pn. „Rynek stypendiów w Polsce na zlecenie Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

W 2008 roku opublikowaliśmy broszurę pn. „Studencka kieszeń. Informator o stypendiach i finansach. Publikacja powstała w ramach „Moje Stypendium” – partnerskiego programu Fundacji Agory i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

Zaś badanie „Mapa stypendiów zostało przeprowadzone w okresie od czerwca do września 2013 roku na zlecenie Fundacji Dobra Sieć, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Fundacji BGŻ.

Zapewne wielu czytelników kojarzy nasze najnowsze badania i publikacje, w tym:

  • Mapę stypendiów II z 2019 roku, sfinansowaną przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności,
  • broszurę „Stypendia. Co? Gdzie? Jak? z 2019 roku, sfinansowaną przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności,
  • cykl artykułów „Kierunek: świat” o studiowaniu za granicą, który będzie rozwijany w tym roku!

Co więcej, jeszcze w tym roku opublikujemy analizę dotyczącą stypendiów branżowych i klas patronackich w Polsce. Stay tuned!

Historia portalu Moje Stypendium na infografice

A dla wszystkich tych, którzy lubią wizualne podsumowania: oto historia portalu Moje Stypendium w postaci infografiki. 🙂

Pierwsza strona infografiki o portalu Moje Stypendium

druga strona infografiki o portalu Moje Stypendium

Jak Wam się podoba? Czy macie pomysły na artykuły lub nowe funkcje na portalu, które chcielibyście zobaczyć? Zapraszamy – skontaktujcie się z nami mailowo!

Jeśli ten artykuł pomógł Wam w zdobyciu cennych informacji o stypendiach, rozwiał Wasze wątpliwości i uważacie, że takich artykułów oraz doradztwa potrzeba więcej – dorzućcie nam cegiełkę, byśmy mogli dalej Was wspierać radą i rzetelnymi artykułami! 🙂 Dziękujemy!

Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.