Stypendia przyszłości II - baner

27.03.2023

Stypendia Przyszłości II – publikacja już dostępna!

Czym są „Stypendia Przyszłości II”?

Pierwszy cykl spotkań pt. „Stypendia Przyszłości” powstał w 2021 roku. Pod tym hasłem ukryliśmy ważne dla nas pytania: „Jakich stypendiów przyszłości chcemy? Jaka przyszłość czeka programy stypendialne w Polsce?”. Więcej informacji o I edycji cyklu znajdziecie w tym artykule.

„Stypendia Przyszłości” to dla nas przestrzeń do spotkań, rozmów, dyskusji i zadawania pytań wszystkim, którym edukacja nie jest obojętna i którzy postanowili wspierać ją właśnie za pomocą stypendiów. W 2022 roku udało nam się kontynuować naszą wizję spotkań i po raz kolejny przychodzimy do Was z dobrymi wieściami:

nasza druga edycja cyklu również została podsumowana darmową, ogólnodostępną publikacją!

Zainteresuje ona wszystkich, którzy:

  • tworzą programy stypendialne lub myślą o stworzeniu stypendium,
  • związani są z edukacją i szkolnictwem w Polsce,
  • pracują w jednostkach samorządowych,
  • są stypendystami lub absolwentami programów stypendialnych,
  • są dziennikarzami – szczególnie związanymi z tematami dotyczącymi edukacji.

Stypendia to dla Was ciekawy temat? Zatem nasza publikacja na pewno sprawdzi się jako ciekawa i rozwojowa lektura! 🙂

Zapraszamy Was ciepło do lektury publikacji Stypendia Przyszłości II. Praktyczny poradnik o programach stypendialnych. Poradnik jest podsumowaniem cyklu spotkań Stypendia Przyszłości II, nad którym patronat medialny objął portal NGO.pl. Dziękujemy!

Co znajduje się w publikacji?

Poradnik zawiera w sobie podsumowanie wszystkich naszych spotkań. Jest on także rozwinięciem tematów, które poruszaliśmy, a także zebraniem dobrych praktyk realizowanych przez programy stypendialne, z których organizatorami mieliśmy przyjemność rozmawiać. Co ważne, poradnik ma wyjątkowy charakter – powstał dzięki współpracy grona instytucji i osób z całej Polski! Szczególne podziękowania kierujemy do przedstawicieli organizacji, którzy zgodzili się podzielić swoimi praktykami i poradami na temat prowadzenia programu stypendialnego. Dziękujemy jednocześnie za wsparcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, która jest partnerem portalu MojeStypendium.pl.

Poniżej prezentujemy Wam tematy poruszone w poradniku oraz programy stypendialne, które w 2022 roku podzieliły się z nami swoim doświadczeniem i wnioskami z realizacji stypendiów.

Wpływ pandemii na programy stypendialne

Czego nauczyła nas pandemia? Jak wpłynęła na programy stypendialne w Polsce? Co było szczególnie ważne w czasie jej trwania? To właśnie na te pytania odpowiadamy w pierwszej części publikacji.

Swoim doświadczeniem w temacie radzenia sobie z doświadczeniem pandemii podzielili się z nami organizatorzy:

Narzędzia cyfrowe w programach stypendialnych

Drugim tematem, który poruszaliśmy na spotkaniach, a który jest jednocześnie drugą częścią publikacji jest temat narzędzi cyfrowych i ich wykorzystania w programach stypendialnych. Do czego najczęściej służą w organizacji programów stypendialnych? Jakie wyzwania niesie za sobą transformacja cyfrowa? Jakie są korzyści z korzystania z narzędzi cyfrowych i jak wygląda proces ich wdrażania?

Wnioskami i dobrymi praktykami z wdrażania narzędzi cyfrowych podzielili się z nami organizatorzy programów:

Wsparcie psychologiczne oraz mentoring

W trzeciej i ostatniej części publikacji odpowiadamy na takie pytania: Jakie znaczenie ma wsparcie psychologiczne i wzmacnianie stypendystów? Jak robić to mądrze i od czego zacząć? Jakie są dobre praktyki, z których możemy brać przykład niosąc wsparcie stypendystom?

O tym, jak wygląda wsparcie psychologiczne i jakie niesie za sobą korzyści i wyzwania podzielili się z nami organizatorzy:

Życzymy Wam owocnej i inspirującej lektury!

Pomóżcie nam nieść szeroko wieści o publikacji!

Żeby zapoznać się z naszą publikacją, wystarczy, że klikniecie obrazek poniżej. 🙂 Zapraszamy do lektury oraz dzielenia się informacjami o naszym poradniku. Będziemy wdzięczni za każdą wzmiankę na jej temat, by dotrzeć do jak największej liczby czytelników, dlatego udostępniamy Wam folder z materiałami promocyjnymi. Znajdziecie w nim grafiki, notatkę prasową oraz propozycję posta na temat poradnika. Z góry dziękujemy za pomoc w informowaniu o publikacji!

Okładka poradnika stypendia przyszłości II

Jeśli publikacja była dla was cennym źródłem informacji, zapraszamy do wsparcia portalu MojeStypendium.pl na Patronite.pl. Dzięki waszym wpłatom możemy rozwijać ten rzetelny, dostępny dla wszystkich portal edukacyjny o stypendiach!

 

Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.