najpopularniejsze w 2022 - baner

30.12.2022

„Najpopularniejsze w 2022” czyli podsumowanie roku w Moim Stypendium!

Rok 2022 dobiega już końca.  Dlatego w jego ostatnich dniach zapraszamy do sprawdzenia, jakie treści były najpopularniejsze na naszym portalu w 2022 roku. 

Programy stypendialne są cykliczne!

Jeśli Ty też nie wiesz, kiedy rok 2022 dobiegł końca i nie udało Ci się regularnie zaglądać na naszą stronę – nic nie szkodzi! To dobry czas, by zacząć snuć plany i marzenia na przyszłość! 🙂 Większość programów stypendialnych (nawet około 80%) powtarza się każdego roku. Dlatego jeśli w 2022 nie znalezłeś/łaś naszej strony lub uciekł Ci termin aplikacji wybranego programu – to dobry czas, by zrobić postanowienie noworoczne, że to w 2023 roku zdobędziesz wymarzone stypendium.

A jeśli chcesz poznać wszystkie programy stypendialne, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy pojawiły się na naszym portalu, zajrzyj do naszego archiwum. Dzięki temu możesz przygotować się na kolejne edycje wielu różnych stypendiów.

A teraz zapraszamy już do podsumowania roku 2022

Jaki był rok 2022 w Moim Stypendium? Jakie były nasze najpopularniejsze stypendia, a jakie artykuły? Do ilu miejsc na świecie udało nam się dotrzeć? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem 2022 roku!

Nasi użytkownicy w 2022

W tym roku udało nam się dotrzeć aż do 467 tys. użytkowników! To naprawdę imponująca liczba! Nasza strona prowadzona jest w języku polskim (chociaż mamy też bloga w języku angielskim dla obcokrajowców studiujących w Polsce), ale nie oznacza to, że MojeStypendium odwiedzają tylko ludzie z Polski. W 2022 roku dotarliśmy aż do 164 krajów na świecie, a wśród nich do tak odległych miejsc jak:

 • Nowa Zelandia
 • Republika Południowej Afryki
 • Brazylia
 • Madagaskar
 • Grenlandia
 • Papua – Nowa Gwinea

i wielu, wielu innych!

Top 5 krajów, z których pochodzą nasi czytelnicy poza Polską to:

 • Stany Zjednoczone
 • Niemcy
 • Wielka Brytania
 • Holandia
 • Norwegia.

Najpopularniejsze stypendia krajowe w 2022

Wszystkie stypendia krajowe, które przez cały rok publikujemy na portalu, znajdują się w naszej bazie stypendiów. Poniżej natomiast przedstawiamy 3 programy, które w 2022 roku były najczęściej odwiedzane na naszej stronie.

Co je łączy? Wszystkie trzy skierowane są do najpopularniejszych grup docelowych, czyli uczniów i studentów oraz są dużymi, ogólnopolskimi programami.

Top 1

Największą popularnością cieszyło się ogłoszenie Stypendia Indeks Start2Star 2022. Ogłoszenie to miało aż 20 tys. odsłon! Czytelniku i czytelniczko – jeśli udało Ci się zdobyć to stypendium koniecznie napisz do nas na adres serwis@mojestypendium.org!

Top 2

Drugim najpopularniejszym ogłoszeniem na naszej stronie w bazie stypendiów krajowych był Konkurs stypendialny Rafał Brzoska Foundation. Jest to kompleksowy program wsparcia dla młodych, ambitnych osób, które posiadają już pierwsze sukcesy w dziedzinach, którymi się interesują. Czy czyta nas teraz ktoś, komu udało się wziąć udział w tym konkursie stypendialnym? 🙂

Top 3

Na trzecim miejscu najpopularniejszych ogłoszeń dodanych przez nas w 2022 roku uplasowały się Stypendia Fundacji Grażyny i Wojciecha Rybka POMOC i NADZIEJA. Są to stypendia dla studentów studiów dziennych przyznawane na jeden rok akademicki.

Najpopularniejsze artykuły na Moim Stypendium w 2022

Cieszymy się, że nasze artykuły cieszą się taką popularnością. Są to treści, które tworzymy w oparciu o naszą wiedzę, pogłębione badania oraz ze wsparciem ekspertów. Mamy nadzieję, że tak samo jak my lubisz tę część naszego portalu!

Top 1

Niesłabnącą popularnością cieszy się nasz artykuł zawierający kompendium wiedzy o stypendiach studenckich – Jakie stypendia dla studentów? Artykuł ten napisała Ania z naszego zespołu w 2019 roku. Ale spokojnie! Trzymamy rękę na pulsie i aktualizujemy go, jeśli pojawiają się jakieś zmiany – dlatego śmiało można do niego wracać. 🙂

Top 2

Kolejną popularną grupą, która zostaje stypendystami, są uczniowie. Nie dziwi nas więc, że to właśnie artykuł Stypendia dla uczniów – jak je zdobyć? znalazł się na drugim miejscu najpopularniejszych tekstów na naszej stronie. Uzyskał on w mijającym roku aż 12 tys odsłon!

Top 3

Stypendia sportowe stają się coraz popularniejsze! Trzecim artykułem, który w 2022 roku uzyskał największą liczbę odsłon, był artykuł właśnie o stypendiach sportowych i o tym, jak je zdobyć. Napisała go Gosia z naszego zespołu, a Ania przygotowała do niego piękną infografikę. Jeśli ktoś jeszcze nie widział tego artykułu – zapraszamy do lektury!

Postanowienia na 2023 rok

Jeśli lubisz i chcesz robić postanowienia noworoczne – mamy kilka pomysłów, co zrobić, by 2023 rok był rokiem stypendiów i rozwoju. 🙂

 1. Po pierwsze – zapraszamy do regularnego śledzenia naszej strony. By było to łatwiejsze – zaobserwuj nas w mediach społecznościowych – na naszym ciągle rozwijającym się Instagramie, Facebooku oraz na grupie Łowcy Stypendiów. Dzięki temu to my będziemy przypominać Ci o regularnym sprawdzaniu naszego portalu!
 2. Najciekawsze oferty stypendiów i konkursów w skrzynce mailowej? Oczywiście! Wystarczy zapisać się na nasz newsletter. Raz w miesiącu wysyłamy nim nasze najciekawsze oferty. Bez spamu!
 3. Pamiętaj o naszym kalendarium stypendialnym! Ta prosta tabelka pomogła już wielu osobom (a także nam, pracownikom! 🙂 ) W tym roku była ona na 10. miejscu najczęściej odwiedzanych stron na naszym portalu.
 4. Zrób coś dobrego w 2023 roku – pomóż nam się rozwijać! Możesz wesprzeć nas tutaj lub dołączyć do grona naszych Patronów na Patronite. Każde wsparcie pomaga nam dodawać nowe ogłoszenia, pisać artykuły i usprawniać działanie naszego portalu. Dziękujemy!

A na zakończenie – dziękujemy wszystkim naszym czytelnikom za mijający 2022 rok! Na nadchodzący 2023 rok, każdej z odwiedzających nas osób, życzymy samych sukcesów, rozwoju, radości i spełnienia wszystkich marzeń – tych dużych i tych mniejszych!

Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.