baner stypendia przyszłości

27.10.2022

Zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu „Stypendia Przyszłości 2”

Już 23 listopada o godz. 10:30 na platformie Zoom odbędzie się trzecie spotkanie z drugiego cyklu „Stypendia Przyszłości – wspólne działania i rozmowy”. Serdecznie zachęcamy do zapisów na stronie stypendia-przyszlosci.mojestypendium.pl.

Co to są Stypendia Przyszłości?

„Stypendia Przyszłości – wspólne działania i rozmowy” to cykl spotkań dla organizatorów programów stypendialnych, który powstał w 2021 roku. Jest on przestrzenią do rozmów, zadawania pytań i inspirowania się wzajemnie w tematyce organizowania i realizowania programów stypendialnych. Każde spotkanie to część wystąpień prelegentów, którzy dzielą się dobrymi praktykami, a następnie przestrzeń na zdawanie pytań i otwartość na wzajemne dyskusje. W 2021 roku rozmawialiśmy o promocji programów stypendialnych, diagnozie i ewaluacji oraz o budowaniu relacji ze stypendystami. W II edycji cyklu mamy już za sobą spotkania o wpływie pandemii na programy stypendialne oraz o narzędziach cyfrowych. Nasze trzecie spotkanie dotyczyć będzie wsparcia psychologicznego i mentoringu stypendystów i stypendystek. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Program spotkania

10:30 -10:50 – Przywitanie i zapoznanie

10:50 – 11:20 – Case studies: Wsparcie psychologiczne oraz mentoring stypendystów i stypendystek

  • 10:50 – 11:00 – Małgorzata Stradomska – Kalinka, koordynatorka Funduszu Natalii Partyki, Fundacja Dobra Sieć
  • 11:00 – 11:20 – Anna Grunwald, koordynator programu Stypendia Św. Mikołaja

11:20 – 11:35 – Sesja pytań i odpowiedzi

11:35-11:55 – Sesja warsztatowa: dyskusja nt. wsparcia psychologicznego oraz mentoringu w programach stypendialnych

11:55-12:00 – Podsumowanie i pożegnanie

Dodatkowo na tym spotkaniu planujemy wprowadzić kilka nowości – w związku z tym weźcie ze sobą telefony komórkowe! Oraz oczywiście najważniejsze – pozytywne nastawienie. Ale po poprzednich spotkaniach już wiemy, że tego nigdy nam nie brakuje. 🙂

Pomóżcie nam w działaniach promocyjnych!

Patronat nad naszym wydarzeniem po raz kolejny objął portal NGO.pl, któremu serdecznie dziękujemy za wsparcie w działaniach promocyjnych. O takie wsparcie prosimy i Was – będziemy wdzięczni za udostępnienie informacji o naszym wydarzeniu na Waszych stronach internetowych i profilach w mediach społecznościowych. Tutaj znajdziecie materiały promocyjne. Dodatkowo same grafiki możecie zapisać też z poniższego artykułu. Z góry bardzo dziękujemy za Waszą pomoc i zaangażowanie!

Ponadto zachęcamy Was także do lektury publikacji, która powstała po I edycji naszych spotkań w 2021 roku. W tym roku również planujemy wykonać podobne podsumowanie – dlatego dołączajcie do spotkań i dyskusji byśmy mogli wymienić jak najwięcej doświadczeń i dobrych praktyk związanych ze wsparciem psychologicznym stypendystów. Dzięki temu wszyscy zyskujemy nowe perspektywy i inspiracje, by coraz lepiej wspierać wszystkie osoby zainteresowane tematem rozwoju poprzez udział w stypendiach. Podsumowując – warto. Dla siebie, dla innych. 🙂

kafelek stypendia przyszlosci 3

harmonogram spotkania stypenida przyszłości

 

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza, żeby nie zapomnieć 🙂

AppleGoogleOffice 365OutlookOutlook.comYahoo