Fundusz stypendialny im Anny Manz

15.05.2024

Fundusz Stypendialny im. Anny Manz – most do kariery radcy prawnego w Warszawie!

Czy marzysz o karierze radcy prawnego, ale bariery finansowe wydają się nie do pokonania? Fundusz Stypendialny im. Anny Manz może być odpowiedzią na Twoje potrzeby. Ta wyjątkowa inicjatywa została stworzona z myślą o wsparciu przyszłych radców i radczyń prawnych, którzy zmagają się z ograniczeniami finansowymi, ale nie brakuje im ambicji i pasji do prawa.

Kim była Anna Manz?

Anna Manz powzięła ambitną decyzję o całkowitej zmianie ścieżki kariery, podejmując studia prawnicze, które ukończyła w 2003 roku w wieku 38 lat. Wcześniej pracowała jako stewardessa w PLL LOT. Wybór kierunku studiów zaowocował wielką pasją, której poświęciła znaczną część swojego życia. Pracowała przede wszystkim jako niezależna prawniczka specjalizująca się w prawie cywilnym.

By poszerzyć możliwości rozwoju zawodowego, na początku 2019 roku Ania rozpoczęła aplikację radcowską w Warszawie. Postanowiła zostać radczynią prawną i rozwijać własną praktykę prawniczą. Wspierała także organizacje społeczne w ramach działalności pro bono.

Praca nad aplikacją pochłonęła ją całkowicie, a zagadnienia prawne, które zgłębiała, stały się głównym tematem jej rozmów. Podziw wzbudzały jej dociekliwość, pasja i dążenie do perfekcji – najwyższych ocen i głębokiej wiedzy.

Pod koniec pierwszego roku aplikacji Ania poważnie zachorowała. Musiała zawiesić uczestnictwo w programie, by skupić się na swoim zdrowiu. W 2021 r. wciąż walcząc z chorobą, rozpoczęła drugi rok. Brała udział w zajęciach i w maju zdała pierwszy egzamin. Jednak gwałtowny nawrót choroby zmusił ją do ponownego zawieszenia studiów. Miała nadzieję kontynuować naukę, gdy jej stan zdrowia się poprawi. Niestety, nie wyzdrowiała, odeszła na początku 2022 roku w wieku 57 lat.

Fundusz Stypendialny im. Anny Manz powstał, by uhonorować jej zaangażowanie i pasję do prawa oraz determinację w dążeniu do ukończenia aplikacji radcowskiej wbrew wszelkim przeciwnościom.

Kto może się ubiegać?

O wsparcie w ramach Funduszu Stypendialnego im. Anny Manz mogą się ubiegać osoby, które, po pierwsze, zdały egzamin wstępny do aplikacji radcowskiej w OIRP Warszawa w bieżącym lub poprzednim roku kalendarzowym, a po drugie – rozpoczynają pierwszy rok aplikacji radcowskiej. Ważne jest także, by miały one średnią ocen z ukończonych studiów prawniczych na poziomie co najmniej 4,0, wykazywały się zaangażowaniem pro bono, oraz, co istotne, potrzebowały wsparcia finansowego na pokrycie opłat aplikacyjnych. Każdy beneficjent ma także obowiązek poświęcenia co najmniej 25 godzin rocznie na działalność pro bono.

Jakie wsparcie oferuje Fundusz?

Fundusz co roku wspiera cztery wybrane osoby, które otrzymują pełne pokrycie corocznych opłat aplikacyjnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie przez trzy lata. Dodatkowo, zwracane są opłaty za egzamin wstępny i zawodowy.

Co najważniejsze, dzięki temu wsparciu, beneficjenci mogą skupić się na swojej edukacji i rozwoju zawodowym bez obaw o aspekty finansowe. Fundusz nie tylko pomaga pokryć koszty edukacji. Również otwiera drzwi do sieci zawodowej i społeczności, która może wspierać w dalszej karierze.

Jak aplikować?

Aplikacje w 2024 roku są przyjmowane od 30 września do 10 października. Więcej informacji, w tym szczegóły dotyczące procesu aplikacyjnego i wymagań, można znaleźć na oficjalnej stronie Funduszu.

Dzień Otwarty

Dla osób, które chciałyby dowiedzieć się więcej lub porozmawiać z przedstawicielami Funduszu Stypendialnego im. Anny Manz mamy dobrą wiadomość: będzie można ich spotkać już niebawem, 21 maja 2024 podczas Dnia Otwartego Aplikacji w warszawskiej OIRP. Serdecznie zapraszamy!

 

Jeśli ten artykuł pomógł Wam w zdobyciu ważnych informacji o stypendiach, rozwiał Wasze wątpliwości i uważacie, że takich artykułów oraz doradztwa potrzeba więcej – dorzućcie nam cegiełkę, byśmy mogli dalej Was wspierać radą i rzetelnymi artykułami! Dziękujemy!

Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.