mity o stypendiach

29.05.2019

Obalamy mity o stypendiach

Fundacja Dobra Sieć po raz kolejny obala mity o stypendiach! Naszą misją jest informować Was o tym, jakie przyznaje się stypendia w Polsce i na świecie, a także na podstawie analiz – zrywać z narosłymi wokół nich mitami. Czy zastanawialiście się kiedyś kogo dotyczą i przez kogo oferowane są stypendia? Sprawdźcie, czy wyniki naszych badań kontrastują z Waszą intuicją dot. stypendiów w Polsce!

Jak pisaliśmy w najnowszym raporcie „Mapa stypendiów II”:

System stypendiów w Polsce to dynamiczny i zróżnicowany obszar, na którym działa kilkaset instytucji wspierających różne grupy społeczne. Organizatorzy programów stypendialnych stawiają sobie za cel wyrównywanie szans, promowanie talentów, wsparcie rozwoju, umożliwienie dobrego „startu w dorosłość”, pomoc materialną najuboższym i nie tylko. Inicjatywy stypendialne skierowane są głównie do dzieci, młodzieży, absolwentów oraz (młodych) naukowców, a także osób utalentowanych artystycznie, naukowo i sportowo.

W 2018 roku zespół Fundacji Dobra Sieć przeprowadził na zlecenie i przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności badanie polskich organizacji stypendialnych. Raport z badań posłużył nam zaś do stworzenia cyklu infografik, by zmierzyć się z popularnymi wyobrażeniami na temat stypendiów.

Nie przegapcie okazji, by dowiedzieć się ciekawostek na temat programów stypendialnych!

 

Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.