Fundusze dla organizacji - grafika do artykuły z zestawieniem grantów dla organizacji stypendialnych. Hasło fundusze dla organizacji stypendialnych na tle liści.

7.08.2022

Nowe zestawienie funduszy dla organizacji stypendialnych

Dlaczego zestawienie funduszy na portalu?

Otóż chcemy wspierać instytucje, które prowadzą programy stypendialne. Jedną z misji naszej organizacji jest popularyzacja systemu stypendialnego i pomoc organizacjom, które udzielają pomocy stypendialnej. Dlatego też, już po raz kolejny, przedstawiamy poniżej zestawienie aktualnych funduszy wraz z rekomendacjami dalszych źródeł informacji. Niezmiennie trzymamy kciuki za rozwój mądrych, nowoczesnych programów stypendialnych!

Aktualne zestawienie funduszy

Zestawienie funduszy krajowych

Na początek przedstawiamy zatem pięć aktualnie trwających naborów – konkursów o zasięgu krajowym. Mamy nadzieję, że to zestawienie funduszy dla organizacji zainspiruje Was do działania!

Po pierwsze, tylko do 16 sierpnia Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji akceptuje zgłoszenia w II rekrutacji na Grantobiorców do projektu „Szansa – nowe możliwości dla dorosłych. Jest on realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Chodzi zaś o wsparcie edukacyjne osób dorosłych o niskich umiejętnościach podstawowych. Co ważne, maksymalna kwota grantu wynosi 500 000 złotych (100% uprawnionych wydatków).

Szczegółowe informacje o naborze

Po drugie, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gdyni do 19 sierpnia czeka na oferty w ramach konkursu na realizację zadania publicznego „Kształtowanie kompetencji kluczowych u dzieci i młodzieży”. Co istotne, cała pula środków to 80 000 złotych.

Pełne ogłoszenie

Po trzecie, w ramach programu Aktywni Obywatele Fundusz Krajowy, do 5 września trwa nabór w Konkursie dotacyjnym „Media dla demokracji”. Konkurs ten jest skierowany do organizacji społecznych. Dotacje mogą wynosić od 70 000 do 137 500 euro i dotyczyć ziałań służących wzmocnieniu mediów w Polsce – zwłaszcza lokalnych i obywatelskich. Wnioski przyjmowane są zaś w Internetowym Systemie Wniosków.

Szczegóły o Konkursie

Po czwarte, Fundacja TechSoup zaprasza organizacje pozarządowe do zgłaszania pomysłów na wydarzenia dot. kodowania dla dzieci i młodzieży. Do 14 września trwa nabór, w ramach które można otrzymać grant w wysokości 400 euro.

Treść ogłoszenia 

Po piąte, Fundusz Inicjowania Rozwoju do 15 września czeka na zgłoszenia w Konkursie na najlepsze pomorskie innowacje międzysektorowe. Chodzi o inicjatywy realizowane wspólnie przez organizację pozarządową, biznes i instytucję publiczną. Co ważne, najlepsze inicjatywy zostaną zaproszone do Akceleratora Innowacji Międzysektorowych, który zakłada wsparcie finansowe, edukacyjne oraz merytoryczne.

Szczegółowe informacje

Zestawienie funduszy międzynarodowych

Ponadto, poniżej zebraliśmy kilka otwartych konkursów w ramach wsparcia międzynarodowego, które może wesprzeć działania edukacyjne i prospołeczne. Wierzymy, że aktualne zestawienie funduszy zagranicznych wesprze istotne działania organizacji przyznających stypendia czy samych stypendystów.

Po pierwsze, 7 września mija termin składania wniosków w programie Kreatywna Europa: News – Journalism Partnerships. Chodzi o wsparcie działań dotyczących zachowania wolności prasy oraz jej pluralizmu, a także rozwoju umiejętności korzystania z mediów. Co istotne, działania powinny dotyczyć min. jednego z priorytetów: Wspólna transformacja biznesowa i/lub Wspólne projekty dziennikarskie.

Oryginalne ogłoszenie w języku angielskim

Po drugie, w ramach Programu Erasmus+ 20 września mija najbliższy termin naboru na Wirtualne wymiany w szkolnictwie wyższym i wśród młodzieży. W akcji tej stosuje się model finansowania za pomocą kwot ryczałtowych, a maksymalny budżet to 500 000 euro.

Treść ogłoszenia po angielsku

Po trzecie, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży zaprasza do aplikacji w programie PNWM Eksperyment Wymiana. Celem inicjatywy jest to, by młodzi ludzie z Polski i Niemiec wspólnie, kreatywnie zajęli się zagadnieniami z zakresu nauk ścisłych, technologii, inżynierii. Wnioski o dotację na projekty mogą składać instytucje pracujące z młodzieżą w terminie do 30 września.

Ogłoszenie o programie

Po czwarte, w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności do 4 października można ubiegać się o Projekty Solidarności 2022 – środki na lokalne działania. W ramach Programu osoby w wieku 18-30 lat mogą realizować Projekty Solidarności. Co istotne, projekty mogą – lecz nie muszą – być wspierane przez różnego rodzaju organizacje. Przede wszystkim projekt ma być autorską koncepcją młodych osób i wychodzić naprzeciw potrzebom społeczności lokalnej.

Konkursy EKS

Po piąte, również do 4 października trwa nabór wniosków o Partnerstwa na małą skalę w programie Erasmus+. Chodzi o wymianę dobrych praktyk, współpracę w działaniach międzynarodowych nowych, mniej doświadczonych organizacji. Partnerstwa te powinny stanowić dla organizacji pierwszy krok w kierunku nawiązania współpracy na szczeblu europejskim. W projekcie powinny uczestniczyć zaś co najmniej dwie organizacje pochodzące z dwóch krajów programu.

O wnioskach

Zestawienie funduszy – inne źródła

Zaś na koniec zapraszamy także do lektury innych zestawień dotyczących finansowego wsparcia, w tym:

A jeśli chcielibyście być na bieżąco z informacjami dla organizatorów programów stypendialnych, zachęcamy do śledzenia działu artykułów. Już niebawem rozpoczniemy cykl wirtualnych spotkań dla Was – stay tuned! 🙂

Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.