moje stypendium to twoje stypendium

24.11.2021

Twoje stypendium = Moje Stypendium. Jesteśmy na Patronite!

Motywacja do rozwoju

W sporcie mamy medale, jest rywalizacja, bite są kolejne rekordy. Jest silna motywacja do pracy i podnoszenia umiejętności. I choć dla niektórych sportowa rywalizacja ma wady, to w wielu dziedzinach ludzkiej aktywności brakuje tak rozległego systemu budowania motywacji i afirmacji pracy nad własnym rozwojem. Istnieją co prawda różne konkursy i olimpiady tematyczne i branżowe, ale nagradzają tak niewiele osób, że odnosi się wrażenie, że są dla wybranych najzdolniejszych jednostek.

Jest jednak narzędzie z powodzeniem stosowane na całym świecie i mające motywacyjny oraz prorozwojowy charakter: to stypendia. Mogą być wsparciem dla artystów i badaczy kultury, naukowców, ale też zwykłych uczniów i studentów. Dla wszystkich!

Stypendia w Polsce – dla każdego!

Programów stypendialnych jest coraz więcej, także w Polsce (wiemy to dzięki naszym badaniom). Co ważne, w sporcie kluczowa jest organizacja i dbałość o uczciwą, opartą na równych zasadach rywalizację, a dla stypendiów kluczowa jest jawność, otwartość i równość dostępu do informacji o programach stypendialnych. Tak, aby informacja o możliwości otrzymania stypendium dotarła do każdej zainteresowanej osoby.

W końcu chodzi o to, żeby osoby nawet z najmniejszych miejscowości, czy mające w inny sposób utrudniony dostęp do rozwoju, mogły z powodzeniem zawalczyć o stypendium, prawda?

Czy wiecie, że w Polsce już od kilkunastu lat działa organizacja i środowisko, które realizuje tę misję?

Zadbajmy wspólnie o równe szanse

Bezpłatna, niezależna i przyjazna w obsłudze baza wiedzy o stypendiach jest gwarantem tej równości i dostępności. W Polsce taką rolę pełni portal MojeStypendium.pl prowadzony przez Fundację Dobra Sieć.

Zadbajmy wspólnie o równe szanse dla uczniów, studentów i wszystkich, którzy tej równości potrzebują! Wystarczy kilka złotych, wystarczy zajrzeć na patronite.pl/mojestypendium i zostać Patronem lub Patronką tej pięknej sprawy. 🙂

PS Gdy uczestniczymy – stacjonarnie lub na żywo – w warsztatach, webinariach, spotkaniach z młodzieżą czy targach edukacyjnych dla studentów i absolwentów, niezmiennie widzimy ten błysk w oku osób, które po raz pierwszy odkrywają portal Moje Stypendium. „Wow, ale super!”, „Jejku, nie słyszałem, na pewno zajrzę”, „Świetna sprawa”.

Czy pamiętacie Wasz moment „odkrycia” portalu? A może regularnie sięgacie po ogłoszenia, artykuły, zestawienia ofert, publikacje, porady czy badania?

Dołączcie do grona Patronek i Patronów, by mieć wpływ na dalszy rozwój Mojego Stypendium!

Dzięki Wam to działa!!!