Grafika do artykułu ze zdjęciem dokumentów i napisem kto przyznaje stypendia. Artykuł od kogo można dostać stypendium

10.09.2023

Od kogo można dostać stypendium?

Czy stypendium przyznają tylko uczelnie? A może urząd gminy? Jeśli zastanawiacie się, od kogo można dostać stypendium – ten artykuł jest odpowiedzią na Wasze wątpliwości!

Od kogo można dostać stypendium?

Pierwszym skojarzeniem jest zazwyczaj szkoła i uczelnia. To trafne skojarzenie, gdyż te placówki oświatowe rzeczywiście przyznają różnorodne, własne stypendia – naukowe, socjalne. A oprócz tego, od kogo jeszcze można dostać stypendium?

Po pierwsze, poszczególne ministerstwa przyznają stypendia. Dla przykładu, istnieją stypendia:

Po drugie, bardzo wiele stypendiów przyznają jednostki samorządu terytorialnego, tj. urzędy gminy, starostwa powiatowe, urzędy marszałkowskie. Najczęściej jest to wsparcie dla osób mieszkających, kształcących się, działających artystycznie lub należących do klubów sportowych na terenie danej gminy, powiatu czy województwa. A zatem – warto sprawdzać stypendia lokalne i regionalne.

Po trzecie, liczne programy stypendialne prowadzą stowarzyszenia i fundacje. Dla przykładu, największym takim programem są Stypendia Pomostowe, przyznawane maturzystom na I i kolejne lata studiów.

Po czwarte, własne programy stypendialne prowadzą także firmy i fundacje korporacyjne, jak np. stypendia Google, Program stypendialny Grupy Azoty Puławy, Stypendia Santander, Program Akcelerator Fundacji Inter Cars czy Program L’Oréal Dla Kobiet i Nauki.

Gdzie szukać informacji o stypendiach?

Jak widzicie, stypendium można dostać od bardzo wielu instytucji! Jak zatem szukać tych wszystkich programów stypendialnych?

Wskakujcie na:

Jeśli ten artykuł pomógł Wam w zdobyciu cennych informacji tym, od kogo można dostać stypendium, wesprzyjcie nas, byśmy mogli dalej dzielić się z Wami wiedzą o stypendiach. Dziękujemy!

Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.