zdjecie Darii Frisch, ambasadorki mojestypendium.pl

20.06.2022

Daria Frisch, Ambasadorka MojeStypendium.pl!

Przed Wami Daria Frisch, kolejna Ambasadorka w naszej stypendialnej społeczności. Daria opowiada o tym, jak została stypendystką Stypendiów Pomostowych i jak często zaglądała na nasz portal. Była – i jest! – wyjątkowo zdeterminowana. Przeczytajcie sami!

Inspirująca historia Darii

Moja wspólna podróż z MojeStypendium.pl miała swój początek w II klasie liceum. W pakiecie nagród za tytuł finalistki Olimpiady Wiedzy Ekologicznej znalazłam ulotkę opisującą jeden z ogólnopolskich programów stypendialnych – Program Stypendiów Pomostowych. Po zapoznaniu się z tym folderem okazało się, że spełniam większość kryteriów ubiegania się o stypendium dla studentów I roku. Pozostawało tylko dobrze zdać maturę 🙂 Aby zaczerpnąć więcej informacji, wygooglałam sobie ten program i jednym z pierwszych wyników wyszukiwania był portal MojeStypendium.pl. Zachęcona, zapoznałam się ze stroną i od tej pory stała się ona nieodłącznym kompanem mojego szeroko pojętego rozwoju.

Po maturze ja i portal byliśmy właściwie nierozłączni! Codziennie przeglądałam bazę w celu wyszukania idealnych dla mnie ofert. Co było moją motywacją? Na początku głównie chęć zdobycia takich środków pieniężnych, które w maksymalnym stopniu mogłyby zaspokoić moje potrzeby na studiach. A potrzeby to były niemałe, bowiem chciałam wykorzystać ten okres na zdobycie wielu kompetencji. Pochodziłam z niezamożnej rodziny i mieszkałam na wsi, co dodatkowo spotęgowało moją determinację. Po pewnym czasie okazało się, że poszukiwanie sposobów na rozwój wpisało się w mój styl życia.

Stypendium Pomostowe, Fundacji Edukacyjnej im. J. Juzonia, Liderzy Innowacji…

Dostałam się na upragnioną farmację. Oprócz Stypendium Pomostowego udało mi się otrzymać również stypendium Fundacji Edukacyjnej im. Jerzego Juzonia, o którym dowiedziałam się, a jakże, dzięki portalowi. Uzyskane wsparcie pozwoliło mi na swobodne i aktywne życie studenckie już od pierwszego dnia na uczelni. Z czasem było tylko lepiej – wyjeżdżałam na ogólnopolskie konferencje, brałam udział w certyfikowanych szkoleniach oraz kupowałam nietanie medyczne książki i … integrowałam się. 😉 Studia to dla mnie przede wszystkim działalność w Młodej Farmacji oraz Polskim Towarzystwie Studentów Farmacji. Przez cały akademicki okres regularnie odwiedzałam tę stronę i aplikowałam w odpowiedzi na wiele propozycji. Jednym z moich ostatnich doświadczeń jest udział w konkursie Liderzy Innowacji, którego zostałam finalistką. 🙂

Jestem już po studiach, ale wciąż czerpię garściami z tego, czego dokonałam za moich studenckich czasów. Na przykład do Liderów Innowacji często nawiązuję podczas rozmów rekrutacyjnych. I wciąż odwiedzam portal. Jest to dla mnie nadal skarbnica najbardziej wartościowych ofert, które potrafią otworzyć drzwi do marzeń. Zwłaszcza u tych, którzy, tak jak ja, chcą mieć przestrzeń do realizacji siebie i swoich pomysłów. 😉

zdjecie Darii Frisch, ambasadorki mojestypendium.pl

Podziel się swoją historią!

Zachęcamy do przesłania nam swoich historii! Może poznanie portalu Moje Stypendium zmieniło Twoje podejście do edukacji? Może udało Ci się wyjechać na kurs językowy? A może zainspirowałaś/-eś swoich bliskich i znajomych do aplikacji na stypendium i teraz dostajesz od nich pocztówki z różnych stron świata? Albo jako koło naukowe realizujecie fajny studencki projekt? Napisz nam o tym na serwis@mojestypendium.pl! Zbieramy historię Waszych dużych i małych sukcesów.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się na portalu, zapisz się do naszego newslettera

Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.