opodatkowanie stypendium erasmus+

3.08.2022

Stypendyści programu Erasmus+ zwolnieni z podatku

Nie musicie się martwić o podatek od stypendium Erasmus. Studenci, którzy wyjechali na stypendium w ramach programu Erasmus+ oraz Europejskiego Korpusu Solidarności, nie muszą płacić podatku dochodowego od stypendium!

Rozporządzenie w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od dochodów (przychodów) z tytułu stypendiów otrzymywanych z programu „Erasmus+” oraz wsparcia finansowego otrzymanego z programu „Europejski Korpus Solidarności” weszło w życie w 15 marca 2022 roku.

Podatek od stypendium Erasmus

Rozporządzenie zwalnia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych wszystkie stypendia osób wyjeżdżających w ramach programu Erasmus+. Dotyczy to również osób przyjeżdżających do Rzeczypospolitej Polskiej z innych państw zaangażowanych w realizację wspomnianych programów.

Zaniechanie poboru podatków ma zastosowanie do dochodów (przychodów) uzyskanych od dnia 1 stycznia 2022 r. do dnia 31 grudnia 2023 r.

Opodatkowanie stypendiów

Wszystkim stypendystom rekomendujemy lekturę specjalistycznego artykułu o tym, jak opodatkowane są stypendia. Z pomocą prawnika opracowaliśmy temat podatków w kontekście stypendiów krajowych i zagranicznych. To ważny tekst dla wszystkich pobierających stypendia!

Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.