Dodawanie ogłoszeń na portal Moje Stypendium - baner z pomarańczowym napisem na tle przypraw na drewnianych łyźkach

19.04.2021

Wypromuj swój program stypendialny bezpłatnie poprzez bazę MojeStypendium!

Okres od wiosny do jesieni to dla wielu organizatorów programów stypendialnych czas przyjmowania aplikacji na stypendia. Jeśli Wasza organizacja prowadzi program stypendialny, zachęcamy do dodania informacji o nim do bazy portalu MojeStypendium.pl. Jest to możliwe zarówno wtedy, gdy nabór jest już otwarty, jak i w przypadku, gdy dokładny termin naboru nie jest jeszcze znany.

Artykuł zaktualizowany w dniu 20.04.2023 r.

Czym jest portal MojeStypendium.pl?

Niewiele osób w Polsce zdaje sobie sprawę z istnienia programów stypendialnych innych niż te oferowane przez szkoły i uczelnie. Fundacja Dobra Sieć poprzez serwis internetowy MojeStypendium.pl informuje o programach stypendialnych stowarzyszeń i fundacji, samorządów, firm i uczelni wyższych. Portal jest na 1. miejscu wyszukiwania w Google po słowach stypendia oraz stypendium. Ma także ponad 2,1 mln odsłon rocznie, 660 tys. sesji i 463 tys. nowych użytkowników rocznie*. Dzięki intuicyjnej wyszukiwarce każdy zainteresowany może łatwo znaleźć stypendium lub konkurs najbardziej odpowiadający jego zainteresowaniom i potrzebom.

Portal MojeStypendium.pl to:

  • baza aktualnych stypendiów, konkursów i staży (ponad 16 000 informacji z Polski i zagranicy);
  • informacje dla organizatorów programów stypendialnych (np. aktualne zestawienia grantów) i badania systemu stypendialnego;
  • rzetelne artykuły o tematyce edukacyjnej – m.in. różnorodnych stypendiach, studiowaniu zagranicą.

Organizatorze – dodaj swój program stypendialny do bazy portalu MojeStypendium.pl!

Funkcja dodawania stypendiów, konkursów i staży przez Organizatorów poprzez łatwy w obsłudze formularz na portalu MojeStypendium.pl pozwala organizacjom prowadzącym lub planującym program stypendialny, konkurs lub staż na efektywne wsparcie promocji swojego programu. Po weryfikacji i redakcji ogłoszenia przez zespół Fundacji Dobra Sieć, publikujemy je na portalu.

Co ważne, dodawanie programów do bazy portalu jest całkowicie bezpłatne. Ogłoszenia na portalu trafiają do ponad 460 tysięcy czytelników rocznie – uczniów, studentów, młodych naukowców, artystów, sportowców. Infografika w przyjazny sposób przedstawiająca proces dodawania oferty do portalu znajduje się na dole tego artykułu.

Szeroko zakrojona, kompleksowa promocja programów stypendialnych wymaga rozpoczęcia komunikacji możliwie najwcześniej. Aby wyjść naprzeciw potrzebom organizatorów, w listopadzie 2020 r. do formularza dodano funkcję stypendiów planowanych. Dzięki niej możliwe jest dodawanie stypendiów, których dokładna data składania wniosków nie jest jeszcze znana. W formularzu wystarczy podać orientacyjną datę rozpoczęcia naboru. Takie stypendium czytelnicy mogą zobaczyć w sekcji „stypendia planowane”, wraz z planowanym miesiącem rozpoczęcia naboru.

Co za tym idzie, potencjalni kandydaci i kandydatki mogą przez cały rok śledzić terminy interesujących ich programów stypendialnych i mają mniejszą szansę pominięcia tych o relatywnie krótkich terminach naboru. Ponadto, dzięki dostępowi do bazy stypendiów planowanych, osoby wnioskujące o stypendium zyskują więcej czasu, aby przygotować wysokiej jakości aplikacje.

Co ważne, na siedem dni przed orientacyjną datą rozpoczęcia naboru, zespół Fundacji otrzyma automatyczne powiadomienie. Dzięki temu, po weryfikacji aktualności danych przez zespół Fundacji, ogłoszenie zostanie przeniesione z bazy stypendiów planowanych do aktualnych w odpowiednim czasie. Nie wymaga to wypełniania nowego formularza czy wysyłania dodatkowych maili ze strony Organizatora.

Formularz dostępny jest pod adresem: www.mojestypendium.pl/dodaj

Dodatkowe wsparcie w promocji programów stypendialnych

Jeśli zaś Wasza organizacja planuje rozszerzyć działania promocyjne, Fundacja Dobra Sieć oferuje wsparcie w tworzeniu od podstaw kampanii promocyjnych, dbając o najwyższą jakość materiałów. Fundacja posiada ponad 10 letnie doświadczenie w działaniach na rzecz popularyzacji wiedzy o różnorodnych możliwościach wsparcia wśród młodych ludzi. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.mojestypendium.pl/wspolpraca

*dane użyte w artykule pochodzą ze statystyk Google Analytics z okresu 01.01.2022 – 31.12.2022

 

Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.

Infografika wyjaśniająca, jak dodać ogłoszenie do bazy portalu MojeStypendium.pl