Baner ze zdjęciem ambasadorki Zosi Halbersztat

14.11.2022

Zofia Halbersztat, Ambasadorka Mojego Stypendium.pl!

Moje Stypendium ma nową Ambasadorkę! Przedstawiamy Wam dziś Zosię Halbersztat, która niedawno powiększyła grono naszych Ambasadorek. Zosia opowiada kiedy po raz pierwszy trafiła na portal Moje Stypendium oraz jaką drogę przeszła do podjęcia studiów w Cambidge! Zapraszamy do zapoznania się z historią Zosi!

Moje Stypendium – historia naszej nowej Ambasadorki

Z portalu Moje Stypendium zaczęłam korzystać jeszcze w gimnazjum. Mieszkając w małej podwarszawskiej miejscowości rozwijałam swoje zainteresowania humanistyczne i powoli szykowałam się do rekrutacji do liceum. To tutaj dowiedziałam się o możliwości dostania stypendium naukowego w anglojęzycznym liceum Akademeia High School w Warszawie. Kilka miesięcy później zamieszkałam w szkolnym internacie i rozpoczęłam przygotowania do brytyjskiej matury.

Podczas liceum angażowałam się w inicjatywy społeczne i akademickie – miałam przyjemność odbyć staże m.in. w Obserwatorium Równości Płci oraz w Żydowskim Instytucie Historycznym. Bezsprzecznie w rozwoju naukowym bardzo pomogły mi stypendia takie jak Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła Drugiego, czy stypendium OEIIZK.

To w liceum podjęłam ostateczną decyzję o próbie wyjazdu na studia za granicą. Z początku, pomysł ten wydawał mi się całkowicie nierealny – ze względu na koszty czesnego i utrzymania na interesujących mnie kierunkach. Koszty te były astronomiczne i absolutnie nieosiągalne dla mojej rodziny.

Studia w Cambridge oraz różnorodne stypendia

Jeszcze rok temu złapałabym się za głowę, gdyby ktoś powiedział mi że będę studiować Historię i Politologię w Cambridge. Niewątpliwie dzięki hojnemu wsparciu od samego uniwersytetu, ale też Fundacji Akademeia High School, Fundacji Talenty oraz Rafał Brzoska Foundation, spełnienie marzenia o studiach na jednej z najlepszych uczelni na świecie okazało się możliwe.

Szukanie sposobów finansowania edukacji jest trudne i czasochłonne – gdyby nie Moje Stypendium, nigdy nie dowiedziałabym się o wielu programach stypendialnych, które znacząco wpłynęły na moją edukację i rozwój. Pamiętać należy też, że stypendia to nie tylko pomoc materialna i naukowa – to też okazja na poznanie inspirujących osób z podobnymi celami i ambicjami. Możliwości oferowane przez stypendia są niesamowite – mam nadzieję że więcej osób odważy się po nie sięgać!

ambasadorka Moje Stypendium - Zosia Halbersztat

Podziel się swoją historią!

Ty też możesz przesłać nam swoją historię i zostać ambasadorem lub ambasadorką naszego portalu! Może poznanie Mojego Stypendium zmieniło Twoje podejście do edukacji? Lub może udało Ci się wyjechać za granicę? Albo udało Ci się wziąć udział w ciekawym stażu lub konkursie? Być może zainspirowałaś/-eś swoich bliskich i znajomych do aplikacji na stypendium? Napisz nam o tym na serwis@mojestypendium.pl! Zbieramy historie Waszych dużych i małych sukcesów i chętnie podzielimy się nimi na naszym portalu i w mediach społecznościowych! Dlatego nie wahajcie się do nas pisać! 🙂

Jeżeli chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się na portalu, zapisz się do naszego newslettera! Na koniec zachęcamy Cię też do wsparcia nas na Patronite! Dzięki temu możemy rozwijać nasz portal i każdego dnia dodawać nowe oferty!

Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.