wolontariat przez internet

27.04.2022

Wolontariat przez internet

Moje Stypendium prowadzi zespół Fundacji Dobra Sieć – ale to nie jedyny nasz projekt. Chcemy wykorzystać naszą społeczność skupioną wokół stypendiów, aby pokazać Ci inną formę samorealizacji. Mianowicie, pracujemy nad promocją e-wolontariatu, czyli wolontariatu prowadzonego zdalnie. To nic innego jak pomoc przez internet. Dasz się namówić?

Program E-wolontariatu powstał, aby przełamywać negatywny stereotyp Internetu i promować inicjatywy, które wykorzystują potencjał nowych technologii dla dobra społecznego. Akcje, kampanie społeczne, aplikacje – przykładów takich inicjatyw jest mnóstwo! Na portalu E-wolontariat.pl znajdziecie aktualne, wyczerpujące informacje o tym, jak zostać e-wolontariuszem/e-wolontariuszką, jak zaangażować e-wolontariuszy do współpracy jako organizacja społeczna oraz jak wdrożyć e-wolontariat w swojej firmie.

Stworzyliśmy też pierwszą w Polsce platforma do e-wolontariatu: TuDu.org.pl.  Dzięki  niej organizacje pozarządowe i wolontariusze z całej Polski  mogą współpracować zdalnie. Przy takiej współpracy znikają bariery miejsca i czasu – współpraca może odbywać się z każdego miejsca na świecie, o dowolnej porze dnia i nocy.

Na platformie zarejestrowało się dotąd ponad 1000 organizacji pozarządowych, zajmujących się rozwiązywaniem przeróżnych problemów, lokalnych i globalnych. Publikują one szybkie zadania do zrobienia, które zajmują do 3 godzin i charakteryzują się różnym stopniem trudności. Ostatnio wdrożyliśmy także nowość, czyli tablicę ogłoszeń, na której organizacje publikują oferty długotrwałej współpracy.

Dzięki TuDu możesz szlifować umiejętności cyfrowe, podnosisz kompetencje, zdobywasz cenne doświadczenie zawodowe, rekomendacje i poszerzasz sieć kontaktów Nie mówiąc o tym, że niesiesz pomoc przez Internet, a Twoje działanie służy innym i rozwija NGO w Polsce.

To co, przyłączysz się? 😊

Jeżeli masz pytania, pisz na adres biuro@e-wolontariat.pl lub czesc@tudu.org.pl.

1% dla Moje Stypendium

Pomóżcie nam rozwijać portal informacyjny o stypendiach i rozpędzać marzenia ponad 400 tysięcy osób rocznie. Przekażcie swój 1% na MojeStypendium.pl!

Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.