Warsztaty i webinary o stypendiach

9.11.2023

Warsztaty i webinary o stypendiach dla młodzieży

Warsztaty i webinary o stypendiach? Czy to dobry sposób na czerpanie wiedzy? Poszukiwanie stypendiów to wcale nie jest taka prosta sprawa! Na naszym portalu Moje Stypendium staramy się jak najszerzej dzielić wiedzą i odpowiadać na najczęstsze pytania o stypendia. Mamy nadzieję, że Wasi uczniowie i podopieczni znają naszą stronę i korzystają z jej zasobów. Jednak o tym jak szukać stypendiów i jak je otrzymać można opowiadać długo i na różne kreatywne sposoby. I to właśnie robimy! Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą warsztatów i webinarów dla młodych ludzi, które możemy poprowadzić w szkole, w organizacji pozarządowej, instytucji edukacyjnej czy w domu kultury.

Warsztaty i webinary dla młodzieży – nasza oferta

W ramach naszej propozycji spotkań o stypendiach zdecydowaliśmy się na dwie formy spotkań — stacjonarną i online. W przypadku spotkań stacjonarnych są to warsztaty, w przypadku formy online — webinar na temat poszukiwania stypendiów. Poniżej sprawdzicie, jak wyglądają obie opcje i jakie niosą za sobą korzyści.

Webinar o stypendiach

Spotkanie w formie webinaru o poszukiwaniu i otrzymywaniu stypendiów to zdecydowanie dobra forma dla tych organizacji i instytucji, które mają mniej czasu lub nie posiadają przestrzeni na realizację warsztatu stacjonarnego. To także dobra forma, by sprawdzić, czy ten temat zainteresuje uczniów / obecnych stypendystów, czy po prostu — uczestników.

Dzięki temu, że webinar odbywa się w formie online, zdecydowanie łatwiej jest dopasować termin jego realizacji. W takim wydarzeniu może wziąć udział nawet do 100 uczestników. Webinary realizujemy dla chętnych osób, uczęszczających min. do VIII klasy szkoły podstawowej.

Każdy webinar poprzedzony jest diagnozą i analizą potrzeb oraz zakończony podsumowaniem i ewaluacją. Nawet w formie online staramy się używać interaktywnych metod i narzędzi, które sprawią, że spotkanie będzie atrakcyjne dla jego odbiorców.

Warsztaty o stypendiach

Co różny warsztaty i webinar? Warsztaty od webinaru w pierwszej kolejności różni to, że spotykamy się z uczestnikami na żywo, w przestrzeni wyznaczonej i przygotowanej przez organizatora spotkania.

Warsztaty trwają 6 godzin, co także odróżnia je od formy zdalnej. Nie zmienia się natomiast wiek uczestników oraz fakt, że spotkania organizujemy tylko dla chętnych osób, które wcześniej się na nie zgłoszą.

Warsztaty dają nam szerszą możliwość poruszenia tematu, jakim jest poszukiwanie i otrzymywanie stypendiów, a ponadto forma warsztatowa daje nam, prowadzącym je osobom, większą możliwość wyboru metod i narządzi do naszej pracy. W ramach warsztatu uczestnicy pracują indywidualnie, w parach i w grupach. W czasie warsztatów wykorzystujemy także elementy dyskusji oraz inne kreatywne metody warsztatowe. Ze względu na używane metody pracy, optymalna liczba uczestników to 12-25 osób.

Jakie są korzyści warsztatów i webinarów dla młodzieży?

No cóż, nie będziemy ukrywać, że o poszukiwaniu stypendiów wiemy naprawdę dużo! 😉 Ale nie tylko dlatego warto zorganizować spotkania o stypendiach dla swoich uczniów, obecnych stypendystów czy podopiecznych.  Takie spotkanie to przede wszystkim duża wartość dla ich uczestników: młodzieży i młodych dorosłych, którzy marzą o rozwoju, o dalszej nauce, o wyjazdach za granicę w celu dalszej edukacji.

Na każdych warsztatach staramy się także pokazać, jak ważna jest wiara w siebie i swoje osiągnięcia. Uczestnicy naszych spotkań, czy to w formie zdalnej, czy stacjonarnej z pewnością poznają różnorodne programy stypendialne i sposoby na ich pozyskiwanie oraz wsparcie w budowaniu swojej ścieżki rozwoju. Ponadto uczestnicy spotkań stacjonarnych będą mieli okazję wzmocnić lub zacząć budować więzi między innymi uczestnikami spotkania, a także nauczyć się podstaw współpracy.

Z kim możecie porozmawiać o współpracy?

Jeśli zainteresował Was nasz wpis i chcielibyście szerzej porozmawiać na temat oferty dotyczącej warsztatów i webinarów dla młodzieży i obecnych stypendystów, serdecznie zapraszamy do kontaktu! Niekwestionowaną ekspertką w zakresie prowadzenia szkoleń jest w naszym zespole Aleksandra Belina i to właśnie do niej możecie napisać w kwestii proponowanych przez nas warsztatów o stypendiach dla młodzieży. Jej adres to: a.belina@mojestypendium.org. Możecie także zadzwonić do niej pod numer: 797 866 106.

Zawsze także możecie napisać na nasz ogólny adres: serwis@mojestypendium.org. Chętnie umówimy się z Wami na dłuższe spotkanie, wyślemy indywidualnie przygotowaną prezentację z naszą ofertą i doprecyzujemy szczegóły warsztatów lub webinaru. A po jego realizacji razem będziemy świętować sukces, jakim będzie zapoznanie Waszych podopiecznych z możliwościami, które dają stypendia. 🙂

Więcej informacji na temat naszej oferty warsztatów i webinarów, a także informację o naszym dotychczasowym doświadczeniu w tym temacie, znaleźć można na prezentacji multimedialnej dostępnej w zakładce „współpraca” lub klikając w obrazek poniżej.

Prezentacja dla partnerów - warsztaty i webinaria

Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl