ambasadorka moje stypendium

17.05.2022

Jagoda Andrzejewska, Ambasadorka MojeStypendium.pl!

Przed Wami Jagoda Andrzejewska, kolejna Ambasadorka w naszej stypendialnej społeczności. Jagoda szczerze opowiada o swojej edukacyjnej drodze, która nie zawsze była łatwa. Ale dzięki dużej determinacji, udało się sięgnąć naukowych gwiazd, ponieważ Jagoda jest absolwentką programu Klasa Fundacji BNP Paribas… ale to nie jedyna Jej przygoda ze stypendium. Przeczytajcie sami!

Historia Jagody – początki

Od gimnazjum byłam trochę „ambitniejszą” nastolatką. Brałam udział w konkursach, szkoły nigdy nie było mi za mało i czułam, że chcę pójść do naprawdę dobrego liceum. Duże miasto było moim marzeniem, ale wiedziałam, że trudno będzie pogodzić moje aspiracje z kwestiami finansowymi. Jako że nie chciałam pogrzebać mojego szalonego planu wyjazdu z urokliwej wsi, postanowiłam poszukać alternatyw. Przecież to nie mogło być tak, że nic nie można zrobić, prawda?

I wtedy właśnie odkryłam portal Moje Stypendium – bazę programów stypendialnych i różnego rodzaju konkursów. Tam znalazłam swój ratunek, czyli program stypendialno-rozwojowy Fundacji BNP Paribas, który zapewniał (i dalej zapewnia!) pełne wsparcie podczas nauki w liceum. Czasu było bardzo mało. Został tylko tydzień na dostarczenie wszelkiej dokumentacji osiągnięć, rekomendacji i formularzy z urzędów. Ale kto nie podjąłby takiego wyzwania?

Oczywiście, nie przypuszczałam wtedy, że faktycznie dostanę się do jednego z najlepszych liceów w Polsce: XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. Zakwalifikowanie do liceum oznaczało możliwość skorzystania z Programu i dzięki temu pracowałam pod okiem najlepszych nauczycieli. Rozwijałam działalność w samorządzie szkolnym i internatowym, wolontariacie, a także zdałam maturę na naprawdę wysokim poziomie. Nawet dostałam Brązowy Medal za osiągnięcia w szkole! Było to miłe wyróżnienie.

Stypendium na studia

Po liceum spotkałam się ponownie z trudnościami finansowymi, ale tym razem już wiedziałam, gdzie szukać pomocy. Bo Moje Stypendium zawsze mnie ratuje z opresji! Dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu od kilku fundacji, mogę dalej spełniać swoje marzenia. Dziś jestem studentką prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Wiele jeszcze przede mną, ale wiem, że jest miejsce, gdzie zawsze znajdę dla siebie stypendium, konkurs czy ofertę stażu.

Stypendia to dla mnie ogromna szansa i myślę, że w pełni korzystałam i dalej korzystam z tych okazji. Dzięki nim mogłam wziąć udział w programach rozwojowych, udzielać się w akcjach wolontariackich, zostać mentee. To wszystko sprawiło, że jestem dziś właśnie w tym miejscu i czuję się szczęśliwa. Warto pamiętać, że życie daje wiele możliwości, ale czasem trzeba się odważyć, wyrwać ze schematu i sięgnąć szczytów!

Podziel się swoją historią!

Zachęcamy do przesłania nam swoich historii – może poznanie portalu Moje Stypendium zmieniło Twoje podejście do edukacji? Może udało Ci się wyjechać na kurs językowy? A może zainspirowałaś/-eś swoich bliskich i znajomych do aplikacji na stypendium i teraz dostajesz od nich pocztówki z różnych stron świata? Albo jako koło naukowe realizujecie fajny studencki projekt? Napisz nam o tym na serwis@mojestypendium.pl! Zbieramy historię Waszych dużych i małych sukcesów.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się na portalu, zapisz się do naszego newslettera

 

Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.