Wyszukiwarka stypendiów

Grupa docelowa-+zaznacz wszystkie
  • uczniowie1
  • studenci16
  • absolwenci11
  • doktoranci16
  • naukowcy17
  • inni6
Dziedzina-+zaznacz wszystkie
  • różne21
  • sztuka/muzyka7
  • nauki ścisłe/przyrodnicze/techniczne5
  • języki obce2
  • nauki polityczne/media/stosunki międzynarodowe5
  • literatura2
  • ekonomia/biznes1
  • projektowanie/architektura4
  • medycyna1
  • nauki humanistyczne/społeczne5
Zasięg-+zaznacz wszystkie
  • Szwajcaria2
  • Europa2
  • cały świat1
  • Stany Zjednoczone9
  • Hongkong1
  • Włochy1
  • Kanada2
  • Niemcy8
  • Wielka Brytania7
  • Australia1
  • Islandia1
  • Austria2
  • Francja3
Organizator-+zaznacz wszystkie
  • instytucja międzynarodowa6
  • fundacje i stowarzyszenia4
  • szkoła wyższa22
  • instytucja rządowa8
  • inny1
ARCHIWUM
Wróć do listy
Ogłoszenie archiwalne

Polish Scholarship Scheme na lata 2023-2025

organizator:

Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata

Rodzaj:
różne
Grupa docelowa:
uczniowie
Zasięg:
Austria, Wielka Brytania
termin składania wniosków: 11.12.2022

Polish Scholarship Scheme na lata 2023-2025

Stypendium Polish Scholar Scheme znane było do tej pory jako konkurs do szkół prywatnych organizowany przez Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego. Nabór na lata 2023-2025 rusza w grudniu 2022 roku.

Stypendia to konkurs na uzyskanie miejsca w szkołach prywatnych w Wielkiej Brytanii oraz Austrii. Stypendia w ramach Polish Scholarship Scheme pokrywają do 100% kosztów nauki, zakwaterowania oraz wyżywienia, a ich wysokość jest uzależniona od indywidualnych potrzeb finansowych kandydatów.

Proces rekrutacyjny składa się z 4 etapów. Na każdym z nich komisja stara się wyłonić kandydatki i kandydatów, którzy nie tylko odnajdą się w konkretnych szkołach, ale też będą w stanie najlepiej skorzystać ze stypendium.

I Etap – Formularz aplikacyjny

Pierwszy etap polega na wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, który jest następnie anonimizowany i oceniany przez komisję rekrutacyjną. Formularz zostanie opublikowany w grudniu 2022.

II Etap – Rozmowy kwalifikacyjne

Etap drugi odbędzie się w pierwszej połowie lutego 2023 r. i będzie polegać na rozmowie uczestników z komisją konkursową. Rozmowa będzie prowadzona w języku polskim i angielskim, a jej dokładna data i lokalizacja zostaną potwierdzone wraz z ogłoszeniem listy zaproszonych kandydatów zaproszonych.

III Etap – Rozmowy kwalifikacyjne

Etap trzeci odbędzie się w pierwszej połowie kwietnia 2023 r. i będzie polegać na rozmowie uczestników z komisją konkursową oraz dyrektorami wybranych szkół. Rozmowa zostanie przeprowadzona w pełni w języku angielskim.

IV Etap – Potwierdzenie nominacji

W oparciu o aplikację, przedłożone dokumenty oraz bezpośrednią rozmowę z kandydatem, komisja konkursowa nominuje poszczególnych kandydatów na miejsca w wybranych szkołach. Ostateczna decyzja o przyjęciu nominacji komisji konkursowej i przyznaniu miejsca w szkole należy do każdej ze szkół. Kandydaci zostaną poinformowani o wynikach telefonicznie i mailowo.

Informacje pochodzą ze strony: www.pss.edu.pl

W naszej bazie znajdziesz więcej ofert stypendiów zagranicznych!

Wspieraj nas w serwisie Patronite.pl – dzięki wpłatom możemy rozwijać ten rzetelny, dostępny dla wszystkich portal edukacyjny o stypendiach!

Kontakt

Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata
ul. Nowy Świat 72
00-330 Warszawa

kontakt@pss.edu.pl
www.pss.edu.pl