Śródziemnomorska Nagroda Dziennikarska
organizator:.
Śródziemnomorska Nagroda Dziennikarska
Warunki aplikacji
Śródziemnomorska Nagroda Dziennikarska jest wyróżnieniem przyznawanym dziennikarzom za szczególne działania wspierające różnorodność międzykulturową. Nagroda jest przyznawana przez Fundację im. A. Lindh we współpracy z Międzynarodową Federacją Dziennikarzy (IFJ) i COPEAM. W konkursie mogą uczestniczyć dziennikarze z 43 państw Unii dla Śródziemnomorza.
Celem konkursu jest zachęcanie dziennikarzy do aktywnego udziału w dialogu międzykulturowym oraz propagowania wiedzy na temat różnorodności kulturowej. Dzięki udziałowi w konkursie dziennikarze mają szanse zdobyć międzynarodowe uznanie oraz nagrodę pieniężną.
Uczestnicy konkursu proszeni są o przesłanie swojej pracy, która ukazała się w mediach pomiędzy 1 stycznia 2008 a 15 lipca 2009. Nagrody są przyznawane w następujących kategoriach:
- Artykuły prasowe: nagroda przyznawana za artykuły opublikowane w gazetach, czasopismach i innych publikacjach, bez względu na to, czy pojawiły się w formie drukowanej czy on-line
- Blogi: nagroda przyznawana za blogi zajmujące się problematyką międzykulturowości, pisane zarówno przez profesjonalnych dziennikarzy jak i blogerów
- Produkcje radiowe: nagroda przyznawana za dziennikarskie audycje radiowe
- Produkcje telewizyjne: nagroda przyznawana za dziennikarskie programy telewizyjne
- Nagroda specjalna za reportaż wojenny: nagroda przyznawana za artykuły prasowe, produkcje radiowe lub telewizyjne zajmujące się problematyką konfliktu w regionie. Jury będzie oceniało profesjonalizm i stosowanie standardów dziennikarskich, oryginalność myśli oraz umiejętność porwania czytelników i słuchaczy.
Zwycięzców konkursu wybierze jury składające się z międzynarodowych ekspertów w dziedzinie mediów oraz wybitnych intelektualistów zajmujących się różnorodnością kulturową i regionem śródziemnomorskim Laureaci konkursu otrzymają nagrody w wysokości 5000 euro oraz zaproszenie na wycieczkę w region. Zwycięskie artykuły zostaną opublikowane w formie broszury, która będzie dystrybuowana pośród 2000 organizacji społeczeństwa obywatelskiego w regionie.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 15 lipca 2009.
Informacje pochodzą ze strony: www.eurodesk.eu