Fundacja Międzynarodowy Ruch Latających Plecaczków / Flying Bag
Aleja KEN 36.m 112B
02-797 Warszawa
tel. 516734287
flyingbag.org@gmail.com
https://flyingbag.org/co-daje-mi-skrzydel-2022/
Ogólnopolski konkurs dla uczniów „Co dodaje mi skrzydeł – Moja Pasja”
organizator:Fundacja Międzynarodowy Ruch Latających Plecaczków / Flying Bag
Ogólnopolski konkurs dla uczniów „Co dodaje mi skrzydeł – Moja Pasja”
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Plecaka organizowana jest druga edycja konkursu, którego celem jest pokazanie różnorodnych dziecięcych pasji.
Uczestnikami konkursu mogą być szkoły lub organizacje pozarządowe (NGO).
Konkurs jest podzielony na trzy kategorie wiekowe.
- I kategoria – dla dzieci w wieku szkolnym od I do III klasy szkoły podstawowej oraz dla dzieci, które ukończyły lub ukończą w 2022 roku 6 lat.
Technika i format prac: Praca plastyczna. Technika wykonania prac plastycznych jest dowolna: malarstwo, rysunek, grafika, wydzieranka itp. (na podłożu papierowym), dopuszczalny format dowolny.
- II kategoria – dla dzieci w wieku szkoły podstawowej klasy IV – VI.
Technika i format prac: Prezentacja lub praca plastyczna. Prezentacja zgłoszona do konkursu może zostać zrobiona w dowolnym programie z dowolną ilością slajdów. Powinny być w niej zawarte informacje o wykorzystywanych materiałach źródłowych oraz o autorach pracy (na ostatnich slajdach prezentacji).
Praca plastyczna. Technika wykonania prac plastycznych jest dowolna: malarstwo, rysunek, grafika, wydzieranka itp. (na podłożu papierowym), dopuszczalny format dowolny.
- III kategoria – dla młodzieży w klasie VII-VIII szkoły podstawowej i w wieku ponadgimnazjalnym do 20 lat
Technika i format prac: Praca pisemna. Zadanie konkursowe polega na napisaniu o swojej pasji, zainteresowaniach, hobby w oryginalny, ciekawy sposób w dowolnej formie pisemnej.
Praca plastyczna. Technika wykonania prac plastycznych jest dowolna: malarstwo, rysunek, grafika, wydzieranka itp. (na podłożu papierowym), dopuszczalny format dowolny.
Zasady konkursu
Oceny prac dokona komisja, której liczbę i skład osobowy ustala koordynator konkursu w szkole lub organizacji pozarządowej, w której uczeń zgłosił swoją pracę. Komisja będzie oceniać prace w trzech kategoriach wiekowych, w których szkoła zdecyduje się wystartować.
Każdy autor może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę. Do konkursu można zgłaszać prace nigdzie dotąd niepublikowane i nienagradzane, których autorem jest uczestnik.
Termin
Szkoła lub NGO zobowiązuje się wysłać listę laureatów oraz wyróżnień przed 20.11.2022 r. na maila konkurs@flyingbag.org.
Nagrody
Dla laureatów konkursu w każdej kategorii wiekowej przewidziane są bardzo atrakcyjne nagrody, które sponsoruje BIC Polska. Pula nagród liczy po trzy zestawy nagród dla pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii wiekowej (łącznie dziewięć zestawów dla dziewięciu laureatów) i nagrody pocieszenia dla maksymalnie 9 osób z każdej kategorii.
Rozstrzygnięcie konkursu
- Szkoła zobowiązuje się do opublikowania prac laureatów z informacją o konkursie na:
• stronie internetowej szkoły i/lub oficjalnym koncie szkoły na Facebooku oraz w innych mediach społecznościowych - Umieszczając informację o konkursie, szkoła powinna zawrzeć:
• organizatorów konkursu: Fundacja Międzynarodowy Ruch Latających Plecaczków / Flying Bag oraz BIC Polska.
• informacje o Międzynarodowym Dniu Plecaka.
Informacje pochodzą od organizatora.
Sięgnij po więcej konkursów dla uczniów!
Wspieraj nas w serwisie Patronite.pl – dzięki wpłatom możemy rozwijać ten rzetelny, dostępny dla wszystkich portal edukacyjny o stypendiach!
Kontakt
Dokumenty
do pobrania