Swedish Institute
.
.
studyinsweden.se
Wróć do listy
The Visby Programme
organizator:Swedish Institute
Rodzaj:
różne
Grupa docelowa:
naukowcy
Zasięg:
Szwecja
termin składania wniosków:
15.01.2015
The Visby Programme
Instytut Szwedzki zaprasza do aplikowania o stypendia na rok 2015/2016 w ramach Baltic Sea Region Program/Visby Program.
Program przeznaczony jest dla doktorantów i naukowców z krajów Regionu Morza Bałtyckiego (Białoruś, Estonia, Gruzja, Łotwa, Litwa, Mołdowa, Polska, Rosja i Ukraina), którzy chcieliby studiować lub prowadzić badania w jednej ze szwedzkich uczelni.
Jego głównym celem jest wzmocnienie współpracy i budowy sieci między tymi krajami, a Szwecją w dziedzinie szkolnictwa wyższego i badań naukowych. Program zapewnia doktorantom i naukowcom ze stopniem doktora doskonałą okazję do prowadzenia badań w szwedzkich uniwersytetach we wszystkich dziedzinach nauki.
Oferowane programy stypendialne:
- Studia doktoranckie – dostępne są dwa różne modele stosowania. Pierwszy model oferowany jest dla doktorantów/kandydatów w postaci jednego długoterminowego pobytu (6 lub 12 miesięcy) w ramach studiów doktoranckich. Drugi model dla kandydatów ubiegających się o stypendium umożliwia uczestnictwo w postaci kilku krótszych wizyt. Okres stypendium w tym wypadku wynosi maksymalnie 12 miesięcy i należy je wykorzystać w ciągu trzech lat, odbywając maksymalnie dwie wizyty badawcze rocznie.
- podoktorskie pobyty badawcze – osoby ubiegające się o stypendium na odbycie badań długoterminowych (6 lub 12 miesięcy) muszą posiadać tytuł naukowy doktora habilitowanego od 2010r. lub z późniejszą datą.
- Naukowcy – osoby posiadające stopień doktora, które nie kwalifikują się do powyższej kategorii również zaproszone są do Szwecji na badania (6 miesięcy maksymalnie).
Stypendium wynosi 15.000 SEK miesięcznie dla doktorantów i SEK 18.000 miesięcznie dla naukowców ze stopniem doktora i naukowców wyższego szczebla. Stypendium obejmuje koszty podróży i ubezpieczenia. Stypendium nie może być przedłużone lub uzupełnione.
Podstawowym warunkiem pozytywnego rozpatrzenia wniosku jest wykształcenie i osobiste motywacje kandydatów oraz jakość badań i ekspertyz w zakresie projektu wydziału przyjmującego, oryginalność podejścia metodologicznego.
Szczegółowe infromacje dotyczące ubiegania się o stypendium znajdują się na stronie www.studyinsweden.se
Termin składania wniosków: 15 stycznia 2015r.
Informacje pochodzą ze strony https://studyinsweden.se