Wyszukiwarka stypendiów

Grupa docelowa-+zaznacz wszystkie
  • uczniowie2
  • studenci10
  • absolwenci6
  • doktoranci13
  • naukowcy9
  • inni5
Dziedzina-+zaznacz wszystkie
  • nauki humanistyczne/społeczne11
  • nauki ścisłe/przyrodnicze/techniczne7
  • sztuka/muzyka4
  • prawo3
  • literatura1
  • różne13
  • ekonomia/biznes5
  • projektowanie/architektura2
  • nauki polityczne/media/stosunki międzynarodowe5
  • języki obce1
Zasięg-+zaznacz wszystkie
  • online2
  • Europa2
  • Australia1
  • Rumunia1
  • Wielka Brytania1
  • Turcja1
  • Nowa Zelandia1
  • Austria3
  • Indie1
  • Stany Zjednoczone5
  • Republika Południowej Afryki1
  • cały świat4
  • Niemcy3
  • Włochy2
  • Francja1
  • Singapur1
  • Holandia1
  • Szwajcaria1
  • Japonia1
Organizator-+zaznacz wszystkie
  • instytucja międzynarodowa3
  • fundacje i stowarzyszenia12
  • szkoła wyższa12
  • firma1
  • instytucja rządowa4
  • inny1
ARCHIWUM
Wróć do listy
Ogłoszenie archiwalne

Stypendium im. Albrechta Lemppa

organizator:

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Instytut Książki, Literarisches Colloquium Berlin

Rodzaj:
języki obce, nauki humanistyczne/społeczne
Grupa docelowa:
absolwenci
Zasięg:
Niemcy
termin składania wniosków: 31.03.2015

Stypendium im. Albrechta Lemppa

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Instytut Książki i Literarisches Colloquium Berlin przyjmują zgłoszenia do Stypendium im. Albrechta Lemppa za rok 2015.
Jego celem jest doskonalenie sztuki przekładu i pisania w duchu standardów literackich i translatorskich bliskich Albrechtowi Lemppowi oraz upamiętnienie jego wkładu do polsko-niemieckiej wymiany literackiej.
Stypendium im. Albrechta Lemppa przeznaczone jest dla pisarzy z Polski i Niemiec oraz dla niemieckich tłumaczy literatury polskiej i polskich tłumaczy literatury niemieckojęzycznej.
Na program stypendialny składają się rokrocznie dwa jednomiesięczne pobyty w kraju sąsiada:
  1. Jeden miesiąc w domu gościnnym Literarisches Colloquium Berlin dla polskiego pisarza lub tłumacza. Fundatorzy pokrywają koszty podróży i zakwaterowania oraz wypłacają stypendium w wysokości 1200 Euro.
  2. Jeden miesiąc w Krakowie dla niemieckiego pisarza lub tłumacza w oddanym do dyspozycji stypendysty mieszkaniu. Fundatorzy pokrywają koszty podróży i zakwaterowania oraz wypłacają stypendium w wysokości 1200 Euro.
Terminy i zasady zgłoszeń
Pisarze i tłumacze nadsyłają zgłoszenia w wersji elektronicznej drogą e-mailową. W języku polskim lub w języku niemieckim przedstawiają swoje dotychczasowe osiągnięcia zawodowe i plan pracy.
Najbliższy termin nadsyłania zgłoszeń na stypendia w okresie od sierpnia do grudnia 2015 roku mija 31 marca 2015 roku. O wynikach naboru fundatorzy poinformują do końca maja 2015 r. Dokładny termin przyjazdu stypendyści ustalą bezpośrednio z fundatorami.
Jury
Wyboru stypendystów dokona jury. Honorowym członkiem jury jest Pani Elżbieta Lempp. Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Instytut Książki i Literarisches Colloquium Berlin delegują po jednym członku jury.
Kontakt w sprawie Stypendium im. Albrechta Lemppa
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej
Kontakt: Joanna Czudec, joanna.czudec@fwpn.org.pl, tel. +48 22 338 62 65
Instytut Książki
Kontakt: Tomasz Pindel, t.pindel@instytutksiazki.pl, tel. +48 12 426 74 01
Literarisches Colloquium Berlin
Kontakt: Jürgen Jakob Becker, becker@lcb.de , Tel. +49  30  81699625
Informacje pochodzą ze strony: fwpn.org.pl

Kontakt

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Instytut Książki, Literarisches Colloquium Berlin
.
.
tel. 22 338 62 65
joanna.czudec@fwpn.org.pl
fwpn.org.pl