Fundacja DKMS
www.dkms.pl/pl/content/stypendium-imienia-mechtild-harf
Wróć do listy
Ogłoszenie archiwalne
Stypendia dla młodych naukowców im. Mechtild Harf
organizator:Fundacja DKMS
Rodzaj:
naukowe
Grupa docelowa:
naukowcy
Zasięg:
ogólnopolskie
termin składania wniosków:
31.01.2016
Stypendia dla młodych naukowców im. Mechtild Harf
Już po raz drugi Fundacja DKMS przyznaje stypendia dla młodych naukowców prowadzących badania w obszarze chorób nowotworowych krwi. O stypendia mogą ubiegać się projekty dotyczące przeszczepiania krwiotwórczych komórek macierzystych lub innych metod leczenia chorób hematologicznych.
Program stypendialny dla badań ufundowany przez DKMS Stiftung Leben Spenden zakłada przyznanie stypendiów dla dwóch młodych naukowców. Pierwsze stypendia zostały ufundowane w roku 2015, kolejne będą przyznawane w następnych latach.
Stypendia przyznawane są na badania kliniczne i ważne zagadnienia naukowe w dziedzinie hematologii. Fundacja DKMS pragnie podkreślić potrzebę międzynarodowego podejścia do problematyki w tej dziedzinie, dlatego też o stypendia mogą ubiegać się naukowcy z całego świata.
Stypendium zakłada wsparcie finansowe w wysokości do 80.000 € rocznie, maksymalnie przez 3 lata. Pierwsza transza stypendium zostanie przekazana do 1 lipca 2016. Podania o stypendium należy składać od 1 października 2015 do 31 stycznia 2016.
Kandydaci ubiegający się o stypendium muszą mieć ukończone STUDIA (M.D., Ph.D. lub równorzędne kwalifikacje) w jednej z dziedzin objętych stypendium. Wymagana jest praca w instytucie naukowym, akademickim ośrodku hematologicznym lub transplantologicznym.
Fundacja DKMS dąży do przyspieszenia rozwoju i zwiększenia promocji badań w zakresie chorób nowotworowych krwi. Właśnie dlatego podjęto decyzję o ufundowaniu stypendium dla młodych naukowców, pracujących nad innowacyjnymi metodami leczenia mającymi przynieść korzyść pacjentom po przeszczepieniach krwiotwórczych komórek macierzystych.
W roku 2015 stypendia zostały przyznane doktorowi Jarrod Dudakov z Memorial Sloan Kettering Cancer Center oraz doktorowi Luca Vago z Fondazione Centro San Raffaele.
Informacje pochodzą ze strony www.dkms.pl