Fundacja Platon im. Kuby Rumińskiego
.
.
tel. 509 646 484
kontakt@fundacjaplaton.org
www.pasjopolis.pl
Program Stypendialny PASJOPOLIS dla uczniów szkół średnich z Torunia i Poznania
organizator:Fundacja Platon im. Kuby Rumińskiego
Program Stypendialny PASJOPOLIS dla uczniów szkół średnich z Torunia i Poznania
Program Stypendialny PASJOPOLIS dla uczniów szkół srednich z Torunia i Poznania
Licealistów wesprze Fundacja Platon im. Kuby Rumińskiego i firma Apator SA Wnioski o stypendia można składać do 30 września tego roku. Wyniki naboru poznamy 7 października.
Program Stypendialny Pasjopolis skierowany jest do licealistów, którzy przede wszystkim chcą rozwijać swoją pasję. Wspieramy ludzi młodych, inteligentnych, pasjonatów, niepokornych indywidualistów i cichych geniuszy, którzy często nie mieszczą się w stereotypowym wyobrażeniu o wzorowym uczniu. Szukamy osób, którzy potrafią zarazić nas swoją pasją i przez kolejny rok chcą tę pasję rozwijać, wyjaśnia Janek Świerkowski, koordynator Programu.
Głównym kryterium przy ubieganiu się o roczne stypendium nie są szkolne oceny, a indywidualne pasje uczniów, które nie zawsze wpisują się w licealny program nauczania.
Tegoroczna edycja Pasjopolis będzie się odbywać zarówno w Toruniu jak i Poznaniu – w tym roku stypendium otrzyma 20 osób, 10 w wysokości 300 zł. miesięcznie, 10 w wysokości 200 zł miesięcznie.
Dodatkowo fundacja Platon wraz z firmą Apator SA organizuje Warsztaty PASJOPOLIS które odbędą się w Poznaniu i w Toruniu. Podczas warsztatów towarzyszących trzeciej edycji Programu Stypendialnego Pasjopolis młodzi licealiści będą mieli okazję przyjrzeć się wybranym zagadnieniom i ciekawostkom w ramach trzech dziedzin: nauk ścisłych, nauk humanistycznych i sztuki. Spotkania poprowadzą astronomowie Maciej Cegłowski i Maciej Mikołajewski, artysta Tomasz Cebo, designerka oraz aktorzy Łukasz Ignasiński i Mateusz Kaczmarek. Specjalne warsztaty lifestylowe poprowadzi Małgorzata Piernik. Udział będzie bezpłatny, a liczba uczestników jest ograniczona – wynosi 30 osób na każde zajęcia. Żeby wziąć udział w warsztatach obowiązywać będą zapisy, o przyjmowaniu zgłoszeń poinformujemy na stronie Programu. Zapis prowadzone będą aż do wyczerpania miejsc.
Nowością tegorocznej edycji jest również wprowadzenie KARTY STYPENDYSTY, która będzie uprawniać Pasjopoliczan do korzystania z różnego rodzaju usług kulturalnych, sportowych oraz edukacyjnych na preferencyjnych warunkach.
W tegorocznej edycji stypendia będą przyznawane w dwóch głównych kategoriach: naukach ścisłych i humanistycznych, w tym muzyce i sztuce.
Jak otrzymać stypendium? Wystarczy wypełnić wniosek o stypendium, w którym uczeń szkoły średniej opisze się swoją pasję, bez konieczności dołączania rekomendacji szkoły. Lista laureatów, którzy otrzymają roczne stypendia zostanie ogłoszona w październiku. Od tego roku obowiązuje elektroniczna forma wniosku, dostępna będzie na nowej stronie Programu – www.pasjopolis.pl
Informacje pochodzą ze strony www.pasjopolis.pl