Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi
.
.
tel. 22 537 73 36
agesiarz@paga.org.pl
www.paga.org.pl
Wróć do listy
Ogłoszenie archiwalne
Indeks Start2Star
organizator:Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi
Rodzaj:
Grupa docelowa:
uczniowie
Zasięg:
ogólnopolskie
termin składania wniosków:
15.05.2015
Indeks Start2Star
Indeks Start2Star to program stypendialny finansowany w całości przez Fundację Jolanty i Leszka Czarneckich, którego organizatorem jest Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi. Projekt kierowany jest do uzdolnionych maturzystów pochodzących z niezamożnych rodzin. Wsparcie finansowe ma umożliwić młodym ludziom kontynuację nauki na najlepszych uczelniach w Polsce.
Każdego roku dwudziestu laureatów otrzymuje stypendium w wysokości 1300 zł brutto miesięcznie przez cały regulaminowy okres studiów (zarówno pierwszego jak i drugiego stopnia). Kwota ta pozawala pokryć koszty kształcenia, utrzymania oraz inne wydatki związane z edukacją i rozwojem zainteresowań.
Stypendyści mogą realizować swoje pasje studiując na wybranych przez siebie uczelniach na dowolnych kierunkach w całym kraju. Warunkiem otrzymania stypendium jest zobowiązanie się uczestników do przepracowania w Polsce po studiach pięciu lat. Chcemy w ten sposób zatrzymać w kraju aktywnych i zdolnych ludzi udowadniając, że w Polsce również można robić karierę i rozwijać się zawodowo. Grono absolwentów Indeks Start2Star liczy już 140 osób.
I ETAP – PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ DO PROJEKTU
Aby dokonać zgłoszenia do projektu Indeks Start2Star należy wypełnić formularz aplikacyjny. Termin nadsyłania formularzy upływa 15.05.2015 r. o godz. 23:59. Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń wszystkie aplikacje czytane są przez Komisję Rekrutacyjną, która wybiera 60 najlepszych, a ich autorów zaprasza na rozmowy kwalifikacyjne.
II ETAP – ROZMOWY KWALIFIKACYJNE
W terminie 9-12.06.2015 r. w siedzibie Fundacji im. Lesława A. Pagi w Warszawie odbędą się rozmowy kwalifikacyjne do projektu. Na tym etapie należy mieć ze sobą odpowiednie dokumenty, których dostarczenie jest obowiązkowe. Kandydaci przyjeżdżający na rozmowy rekrutacyjne mogą liczyć na dofinansowanie kosztów podróży do Warszawy.
Spośród grupy osób, które wezmą udział w rozmowach rekrutacyjnych, wyłonionych zostanie dwudziestu zwycięzców, którzy otrzymają stypendium na cały regulaminowy okres studiów.
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Częścią formularza zgłoszeniowego jest esej i opis działalności. Jak je napisać?
ESEJ
Esej nie powinien być dłuższy niż pół strony maszynopisu A4 (nikt nie będzie liczył znaków, ale zbyt długi tekst znuży osobę, która będzie go czytać). Jest to — najprościej rzecz ujmując — uzasadnienie ubiegania się o stypendium. Członkowie Komisji Rekrutacyjnej będą się chcieli dowiedzieć, dlaczego chcesz dostać się na właśnie ten konkretny kierunek studiów na danej uczelni i dlaczego potrzebne Ci jest w tym celu stypendium Indeks Start2Star. Udowodnij, że wybór studiów nie jest przypadkowy, że masz wizję swojej przyszłości, że chcesz coś konkretnego w życiu osiągnąć, że to stypendium jest Ci realnie potrzebne i że będzie ono stanowić rzeczywistą zmianę w Twoim życiu. Opowiedz o swoich planach i celach, jakie przy pomocy stypendium chcesz osiągnąć. Pokaż się z jak najlepszej strony, przekonaj nas, że to właśnie Ty powinieneś otrzymać stypendium, że będą to dobrze „zainwestowane” pieniądze. Nasi stypendyści — bez względu, na jakich kierunkach studiują — to ludzie, którzy mają „pomysł na siebie”, a także wiarę i determinację, by zrealizować swe zamierzenia!
OPIS DZIAŁALNOŚCI
W opisie aktywności (podobnej długości, co esej, czyli około pół strony A4) napisz o aktywności dodatkowej, pozaszkolnej — w organizacjach pozarządowych, wszelkiego rodzaju instytucjach i stowarzyszeniach (niekoniecznie formalnych), działaniach wolontrariackich i pro publico bono, pasjach i zainteresowaniach. Nasz stypendysta to człowiek, który potrafi dawać siebie innym, dlatego chcemy lepiej Cię poznać. Dodatkowo, pokaż, że mimo przeciwności losu starasz się dawać sobie radę, a nie oczekujesz jedynie na pomoc innych. Nie zapomnij zatem wspomnieć o swojej pracy zarobkowej, o edukacji ekonomicznej i przedsiębiorczości, jaką miałaś okazję się wykazać w dotychczasowym życiu!
Jeżeli masz pytanie ws. eseju lub opisu działalności, służymy pomocą!
Możesz również skontaktować się mailowo z jednym z naszych stypendystów — oni chętnie Ci pomogą i rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości!
Więcej informacji na stronie organizatora.
Informacje pochodzą ze strony: www.paga.org.pl