Stowarzyszenie "Z Siedzibą w Warszawie"
ul. Sękocińska 4 m. 2
02-313 Warszawa
tel. 601 91 03 03
my@wwarszawie.org.pl
www.wwarszawie.org.pl
Wróć do listy
Ogłoszenie archiwalne
Aktywna warszawska młodzież – program minigrantów
organizator:Stowarzyszenie "Z Siedzibą w Warszawie"
Rodzaj:
inne
Grupa docelowa:
uczniowie
Zasięg:
mazowieckie
termin składania wniosków:
15.10.2015
Aktywna warszawska młodzież – program minigrantów
Program minigrantów skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, dla grup formalnych (kółka zainteresowań, kluby szkolne) jak i nieformalnych (grupa osób która ma wspólny pomysł). Program został powierzony i sfinansowany przez Urząd m.st. Warszawy. „Aktywna warszawska młodzież” to wsparcie doradcze oraz finansowe wyżej wymienionych grup w realizacji projektów angażujących najbliższe otoczenie. Organizatorzy wierzą bardzo w to, że młodzi ludzie mają dobre pomysły na integrację otoczenia albo poprawę wyglądu najbliższej okolicy. Jeśli Tobie i twoim znajomym brakuje czegoś na osiedlu, podwórku (ławki do siedzenia, ogródka warzywnego, toru do jazdy na deskorolce), jeśli uważasz, że mieszkańcy Twojej okolicy są mało aktywni – weź inicjatywę w swoje ręce.
Program minigrantów skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, dla grup formalnych (kółka zainteresowań, kluby szkolne) jak i nieformalnych (grupa osób która ma wspólny pomysł). Program został powierzony i sfinansowany przez Urząd m.st. Warszawy.
Dzięki naszemu programowi możesz zorganizować piknik, turniej gier planszowych, wspólne tworzenie ogródka warzywnego albo zakupić coś, co zmieni Twoje najbliższe otoczenie. Przedstaw nam swój pomysł a organizatorzy pomogą ci go zrealizować oraz przekażą granty w wysokości do 3 000 zł (słownie: trzy tysiące złotych). Będą wspierać te działania, których realizacja zajmie max. 64 dni kalendarzowe (około 2 miesiące).
Kto może ubiegać się o dotację?
Żeby wziąć udział w programie musicie:
1. Stworzyć grupę osób (minimum 3 osoby) złożoną z młodzieży w wieku gimnazjalnym albo ponadgimnazjalnym.
2. W grupie nie może być osób ze Szkół Podstawowych.
3. W grupie mogą być osoby dorosłe, jednak ich liczba nie może przekroczyć 50%-towego składu całej grupy (np. w grupie 8-osobowej, dorosłych może być do 4 osób).
4. Możecie być grupą znajomych z podwórka (nieformalna grupa młodzieży) albo możecie stanowić bardziej formalną grupę (szkolne koło zainteresowań, drużyna harcerska).
W jaki sposób można uzyskać dotację?
KROK PIERWSZY: Prześlij nam swój film o pomyśle.
Podstawą, jaką musicie spełnić, aby ubiegać się o dofinansowanie, jest wysłanie na adres mailowy edyta.oldak@wwarszawie.org.pl lub my@wwarszawie.org.pl krótkiego filmiku, w którym mówicie nam o swoim pomyśle. Filmik możecie nakręcić telefonem komórkowym, przy użyciu najprostszych, dostępnych narzędzi.
PAMIĘTAJ! Nie będzie oceniana jakość artystyczna filmu ale Wasz pomysł!
Filmy z pomysłami wysyłać będzie można w następujących terminach:
30.09.2015 – 15.10.2015
20.01.2016 – 10.02.2015
20.04.2016 – 10.05.2016
KROK DRUGI: Ocena komisji konkursowej
Wasze filmy, pomysły oceni komisja konkursowa składająca się z 5 osób. Decyzje o tym, które wnioski dostaną dotacje, będą zapadać na jednym posiedzeniu. Po każdym posiedzeniu komisja sporządzi protokół, w którym zapisane zostaną
uzasadnienia podjętych postanowień. Jakimi kryteriami będzie kierowała się komisja przy podejmowaniu decyzji?
Od pomysłów organizatorzy oczekują:
- Tego, żeby Wasz pomysł wynikał z potrzeb nie tylko Waszej grupy, ale innych mieszkańców lub użytkowników przestrzeni, której pomysł dotyczy.
- Tego, żeby rozwijał Was społecznie oraz pomagał Wam i Waszym rówieśnikom w aktywnym, społecznym i twórczym spędzaniu czasu.
- Dobrze by było aby pomysł był uniwersalny (ponad pokoleniowy i żeby nie był barierą dla osób z niepełnosprawnościami). Organizatorzy wiedzą, ż nie zawsze jest to możliwe, ale dobrze by było, żebyście projektując swoje działanie uwzględniali wiele grup społecznych.
- Organizatorzy docenią, jeśli uwzględnicie finał Waszego projektu (w postaci spotkania, uroczystego otwarcia) na który zaprosicie jak najszersze grono odbiorców.
Szczegółowe warunki i kryteria oraz informacje dotyczące podpisywania umów i przekazywania dotacji znajdziecie w regulaminie.
Strona projektu: www.aktywni.wwarszawie.org.pl
Informacje pochodzą ze strony: www.platformakultury.pl