Fundację Collegium Civitas
pl. Defilad 1
00-901 Warszawa
kk2019@civitas.edu.pl
civitas.edu.pl
Ogólnopolski Konkurs na esej „Wojna, po wojnie: nasz inny świat”
organizator:Fundacja Collegium Civitas
Ogólnopolski Konkurs na esej „Wojna, po wojnie: nasz inny świat”
W konkursie na esej „Wojna, po wojnie: nasz inny świat” udział mogą wziąć tylko tegoroczni maturzyści (matura w roku 2022), uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy 10 lipca 2022 r. będą mieli ukończone 18 lat.
Przystępując do pracy nad swoim esejem, pamiętaj, że objętość Twojej pracy powinna wynosić nie mniej niż 6 tys. i nie więcej, niż 12 tys. znaków liczonych ze spacjami (liczone wraz z ewentualnymi przypisami i/lub bibliografią – które nie są konieczne, jeśli podanie źródła następuje przy cytacie w tekście). Prace krótsze lub dłuższe nie będą oceniane.
Najpóźniej do 15 czerwca 2022 r. organizator powiadomi o wynikach obrad – o tym, czy dana praca znalazła się wśród 10 nagrodzonych prac i zgodnie z Regulaminem będzie mogła wziąć udział w podziale nagród fundowanych przez uczelnie partnerskie: Akademię Leona Koźmińskiego, Collegium Civitas, Uniwersytet SWPS albo skorzystać z nagrody finansowej.
Zasady Konkursu
-
Uczestnicy przygotowują tekst o tematyce ściśle związanej z tematem konkursu: „Wojna, po wojnie: nasz inny świat” utrzymany w formie: eseju, artykułu, lub reportażu z przyszłości.
-
Każdy uczestnik może nadesłać jedną pracę, której jest jedynym autorem.
-
Prace muszą być napisane w języku polskim i przesłane w formacie word, czcionką Times New Roman 12 punktów z interlinią 1,5, z wyrównaniem do lewego.
-
Nadesłanie pracy następuje drogą elektroniczną na adres mailowy mlodeconcilium@civitas.edu.pl.
-
Praca konkursowa powinna składać się z: 6-12 tys. znaków (razem ze spacjami), wliczając w to ewentualne przypisy i bibliografię.
-
Organizator zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego opublikowania wybranych prac konkursowych na stronie internetowej Concilium Civitas, w Almanachu Młodego Concilium 22/23 i we współpracujących mediach.
-
Przesłanie pracy konkursowej jest równoznaczne z wyrażeniem przez uczestnika zgody na publikacje jego pracy o której mowa w pkt. 6 niniejszego paragrafu, oraz na umieszczenie jej w publicznie dostępnej bazie prac konkursowych wraz z nadesłanymi danymi autora.
-
Organizator może też poprosić uczestników o udział w dodatkowej ankiecie mającej charakter badawczy. Informacje zawarte w ankietach będą zanonimizowane i nie będą wykorzystywane w celach komercyjnych.
Nagrody
Autorzy 10 najlepszych prac wskazanych przez Grand Jury będą mogli wybrać nagrodę rzeczową w postaci zwolnienia z czesnego w jednej z uczelni partnerskich (dotyczy kierunków/specjalności podanych w załączniku nr 1 każdej z uczelni) albo nagrodę finansową ufundowaną przez Fundację Collegium Civitas.
Informacje pochodzą ze strony: conciliumcivitas.pl
W naszej bazie znajdziecie też inne konkursy!
Wspieraj nas w serwisie Patronite.pl – dzięki wpłatom możemy rozwijać ten rzetelny, dostępny dla wszystkich portal edukacyjny o stypendiach!