Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego
ul. Mokotowska 63/60
00-533 Warszawa
tel. 606 770 363
mgolebiowska@efc.edu.pl
efc.edu.pl
Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego 2022
organizator:Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego
Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego 2022
Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego przyznawana jest naukowcom, praktykom i dziennikarzom za publikacje o edukacji. Konkurs docenia autorów i autorki oraz upowszechnia prace, które przyczyniają się do pogłębienia debaty o edukacji i do szukania odpowiedzi na wyzwania, z którymi mierzy się dziś polska szkoła.
Jakie prace o edukacji można zgłosić do konkursu?
Nagroda w wysokości 10 tysięcy złotych przyznawana jest w trzech kategoriach:
- naukowej – za artykuły opublikowane w formie drukowanej lub elektronicznej i rozdziały w monografii zbiorowej,
- publicystycznej – za artykuły opublikowane w formie drukowanej lub elektronicznej,
- specjalistycznej – za artykuły opublikowane w formie drukowanej lub elektronicznej o charakterze branżowym, skierowane do edukatorów i edukatorek, nauczycieli i nauczycielek oraz dyrektorów i dyrektorek szkół.
Kogo Fundacja EFC zaprasza do konkursu
Konkurs skierowany jest wyłącznie do autorów i autorek prac o edukacji. Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego przyznawana jest naukowcom, dziennikarzom oraz – w kategorii specjalistycznej – praktykom. To jedyny konkurs w Polsce, który łączy te środowiska wokół edukacji. Docenia autorów, którzy piszą z pasją, świeżym spojrzeniem i rzetelnie. Podejmują w swoich tekstach problemy ważne dla uczniów, nauczycieli, rodziców i szkoły. Przyczyniają się do zrozumienia wyzwań, z którymi mierzy się edukacja, oraz pokazują, w jaki sposób je podejmować, inspirują do działania.
W czterech dotychczasowych edycjach Fundacja EFC wyłoniła 19 laureatów i laureatek, wyróżniła 36 autorów i autorek. Ich prace można poznać tutaj: Laureaci poprzednich edycji.
Kim był Roman Czernecki?
Roman Czernecki, patron Nagrody, był teoretykiem i praktykiem edukacji, a przy tym prawdziwym pedagogiem z pasją. Podczas II wojny światowej organizował tajne nauczanie na Kielecczyźnie. Po wojnie założył szkołę średnią w Szczekocinach. Nieustannie angażował się w doskonalenie swojego sposobu nauczania, a także otaczającego go środowiska szkolnego. Był szefem kuratorium w Zielonej Górze i prorektorem Państwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku. Wykładał historię filozofii na Politechnice Warszawskiej. Edukację wpisał w swoje DNA. Biorąc z niego przykład, wierzymy, że ciągła dyskusja na temat edukacji jest nam niezbędna do tego, by mądrze odpowiadać na wyzwania XXI wieku.
Jak aplikować?
Aby wziąć udział w konkursie, należy do 30 czerwca 2022 roku przesłać formularz zgłoszeniowy. Wypełnia go autor lub współautor pracy o edukacji. Przed przygotowaniem formularza zgłoszeniowego Fundacja EFC prosi o zapoznanie się z zasadami uczestnictwa w konkursie oraz Regulaminem.
Zapraszamy do kontaktu z Magdaleną Gołębiowską, koordynatorką konkursu: mgolebiowska@efc.edu.pl, tel. +48 606 770 363.
Informacje pochodzą ze strony: efc.edu.pl
Sięgnijcie także po inne konkursy naukowe i literackie na portalu!
Wspieraj nas w serwisie Patronite.pl – dzięki wpłatom możemy rozwijać ten rzetelny, dostępny dla wszystkich portal edukacyjny o stypendiach i konkursach!