Fundacja im. Stefana Batorego
ul. Sapieżyńska 10a
00-215 Warszawa
tel. 22 536 02 62
azmijewska@batory.org.pl
www.batory.org.pl
Konkurs „Nowe Spojrzenie na Polskę”
organizator:Fundacja im. Stefana Batorego, Kultura Niepodległa
Konkurs „Nowe Spojrzenie na Polskę”
Fundacja Batorego oraz Kultura Niepodległa ogłaszają konkurs dla dziennikarzy „Nowe Spojrzenie na Polskę”, w którym nagroda trafi do autora/autorki najlepszego eseju będącego interpretacją wyników ogólnopolskiego sondażu oraz ankiety towarzyszących kampanii społecznej „Jesteśmy różni. Jesteśmy Polską”.
Sondaż dotyczył poglądów Polaków na zagadnienia związane z historią, religią, rodziną, stylem życia. Pytania dotyczyły m.in. związków partnerskich, smogu, finansowania in vitro, emigracji z Polski, pracy i rodziny. Zebrane odpowiedzi podważają obiegowe opinie o naszym społeczeństwie jako walczących plemionach: konserwatystach zantagonizowanych z liberałami. Wyniki mogą więc być ważną i ciekawą lekcją, zwłaszcza w okresie wyborczego segmentowania Polaków, instrumentalizowania różnic w kontekście politycznym.
W konkursie zostanie nagrodzony esej, który:
• jest autorskim Nowym Spojrzeniem na Polskę na podstawie sondażu „Sto pytań na stulecie niepodległości” oraz wyników ankiety dostępnych na stronie www.jakajestpolska.pl
• cechuje się wnikliwością dziennikarską
• nie był dotychczas publikowany
• został przygotowany na najwyższym poziomie dziennikarskim
• nie narusza praw osób trzecich.
Dla autora/autorki zwycięskiego eseju przewidziana jest atrakcyjna nagroda finansowa. Esej zostanie opublikowany w portalu Onet.pl, który jest partnerem medialnym kampanii „Jesteśmy różni. Jesteśmy Polską”.
Zgłoszenia przyjmowane są do 2 maja 2019 wyłącznie przez formularz.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 26 maja 2019.
O kampanii „Jesteśmy różni. Jesteśmy Polską”
Pełne wyniki badań
***
Konkurs „Nowe Spojrzenie na Polskę” organizowany jest w ramach kampanii społecznej „Jesteśmy różni. Jesteśmy Polską” prowadzonej przez Fundację im. Stefana Batorego i Kulturę Niepodległą. Pomysł na kampanię zrodził się ze zmęczenia opowieścią o Polakach jako dwóch wrogich plemionach i przekonania o normalności różnic w społeczeństwie. Więcej o kampanii na stronie www.jakajestpolska.pl
Pełna dokumentacja znajduje się w załącznikach poniżej.
Informacje pochodzą ze strony: www.batory.org.pl
Kontakt
Dokumenty
do pobrania