Cembrit Sp. z o.o.
ul. Puławska 405 A
02-801 Warszawa
konkurs@cembritbold.pl
www.cembritbold.pl
Konkurs dla studentów architektury i kierunków projektowych
organizator:Cembrit Sp. z o.o.
Konkurs dla studentów architektury i kierunków projektowych
Ruszył konkurs dla studentów architektury i kierunków projektowych, którego celem jest stworzenie koncepcyjnego projektu z innowacyjnym użyciem włókno-cementu wokół przestrzeni Mostu Grunwaldzkiego we Wrocławiu.
Zadanie konkursowe
Ludzie w mieście spędzają mnóstwo czasu na oczekiwaniu. Czekają na tramwaj, zielone światło, w korku, w kolejce do bankomatu, czy autobusu. Ten stan jest nierozłącznym elementem miejskiego życia, jednak możemy go zmienić poprzez odpowiednie zagospodarowanie przestrzenne.
Uwzględniając kontekst oczekiwania – stwórz koncepcyjny projekt innowacyjnego użycia włókno-cementu. Wykorzystaj swój pomysł w procesie transformacji przestrzeni mostu Grunwaldzkiego we Wrocławiu.
Miejsce
Obiekt konkursowy został wybrany spośród 10 propozycji zgłoszonych przez studentów, podczas tegorocznych warsztatów Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Studentów Architektury (OSSA). Ze wszystkich propozycji wybrano Most Grunwaldzki wraz z jego otoczeniem, Placem Grunwaldzkim na wschodnim oraz Placem Społecznym na zachodnim brzegu. Miejsce to daje wiele okazji do czekania. Sam most jest newralgicznym punktem łączącym centrum ze Śródmieściem stając się częstym gospodarzem samochodowych korków.
Plac Grunwaldzki, będący w sąsiedztwie uczelni oraz kościoła, gromadzi na przystankach tramwajowych wiele osób. Plac Społeczny ze względu na bliskość zieleni często bywa umówionym miejscem spotkań młodych ludzi.
Nagrody
I MIEJSCE – 5 000 zł
II MIEJSCE – 3 000 zł
III MIEJSCE – 2 000 zł
Harmonogram konkursu
Nadsyłanie prac konkursowych 8 maja 2014 r.
Ogłoszenie wyników konkursu 1 lipca 2014 r.
Uczestnicy
Studenci kierunków architektonicznych i projektowych, indywidualnie lub w grupach.
Cele
Celem konkursu jest wyłonienie projektów które najtrafniej odpowiedzą na zadanie konkursowe, cechując się przy tym oryginalnością w estetycznym i funkcjonalnym wykorzystaniu włókno-cementu. Zwycięskie projekty oprócz nagrody pieniężnej, mają szansę stać się podstawą opracowania prototypowego w ścisłej kooperacji z ich autorami, a może nawet inspiracją dla nowej lini produktów Cembrit.
Kryteria oceniania
Ocena kładzie nacisk na ogólną jakość zaproponowanego rozwiązania. Funkcjonalność i innowacyjność projektu jako całość jest czynnikiem przeważającym nad poziomem wykończenia detalu. Oryginalność: element zaskoczenia oraz wartość artystyczna pomysłu. Różnorodność: zdolność odnajdywania nowych miejsc do zastosowania włókno-cementu, unikalnych i zgodnych z materiałem zarówno estetycznie jak i funkcjonalnie. Możliwość przyszłej współpracy z cembritem nad wdrażaniem projektu.
Nadsyłanie prac
Prace zgłoszeniowe w formie maksymalnie 5 plansz o wymiarach 100x70cm w formacie graficznym PDF o rozdzielczości DPI równej 150 należy nadsyłać na adres konkurs@cembritbold.pl pliki do 20MB można przesyłać w formie załącznika do maila. Pliki od 20MB do 100MB można przesyłać za pośrednictwem dysków wirtualnych.
Źródło: www.cembritbold.pl