Wyszukiwarka konkursów

Grupa docelowa-+zaznacz wszystkie
 • uczniowie17
 • studenci35
 • absolwenci34
 • doktoranci5
 • naukowcy2
 • inni19
Rodzaj-+zaznacz wszystkie
 • literackie9
 • artystyczne18
 • naukowe20
 • inne2
Zasięg-+zaznacz wszystkie
 • międzynarodowe5
 • ogólnopolskie36
 • lubuskie1
 • pomorskie2
 • wielkopolskie1
Organizator-+zaznacz wszystkie
 • fundacje i stowarzyszenia11
 • szkoła wyższa1
 • firma13
 • instytucja rządowa6
 • samorząd14
 • inny1
Wróć do listy
Ogłoszenie archiwalne

IV edycja konkursu Droga na Harvard

organizator:

Harvard Club of Poland

Rodzaj:
naukowe
Grupa docelowa:
uczniowie
Zasięg:
ogólnopolskie
termin składania wniosków: 22.04.2013

IV edycja konkursu Droga na Harvard

Droga na Harvard to konkurs adresowany do uczniów gimnazjów i szkół średnich, studentów uczelni państwowych i prywatnych oraz absolwentów szkół, którzy chcieliby studiować na uczelniach amerykańskich, szczególnie na Uniwersytecie Harvarda. Poszukiwani są zdolni i nieprzeciętni ludzie pasjonujący się nauką, sportem, kulturą oraz angażujący się w przedsięwzięcia studenckie i sprawy społeczne. Jest to jednocześnie jedno z kryteriów podczas rekrutacji na Uniwersytet Harvarda.

Nagrodą główną jest wyjazd 4 Laureatów na dziesięciodniowy pobyt w USA z wizytą na Uniwersytecie Harvarda. Harvard Club of Poland pokrywa wszystkie koszty podróży, zakwaterowania, wyżywienia oraz ubezpieczenia zdrowotnego. Ponadto wszyscy Laureaci zostają objęci programem mentorskim, który zapewnia im dostęp do wiedzy i doświadczenia prawie 300 polskich absolwentów Uniwersytetu Harvarda.

Jaki jest nasz cel?

Celem konkursu jest promowanie wśród Polaków idei studiowania na renomowanych uczelniach zagranicznych, w szczególności na Harvardzie, podniesienie poziomu wiedzy na temat wymagań, jakie uczelnia stawia kandydatom, oraz zwrócenie uwagi na możliwości uzyskania pomocy finansowej z Harvardu dla najzdolniejszych kandydatów i studentów tej uczelni.

Poprzez nasz konkurs Organizatorzy chcą pomóc najlepszym polskim uczniom, studentom oraz absolwentom szkół wyższych w rozpoczęciu studiów na Harvardzie. Organizatorzy chcą, aby nasi Laureaci stali się przykładem do naśladowania dla innych młodych ludzi w kraju. Mają wielką nadzieję, że po zakończeniu studiów, polscy absolwenci Harvardu powrócą do kraju i nadal będą krzewili ideę studiów zagranicznych.

Jakie są etapy konkursu?

Pierwszy etap to czas złożenia aplikacji wraz z esejem. Tematem esejów są plany kandydatów związane z nauką i karierą zawodową, zainteresowania, pasje. Studenci mogą również opisać swoje niezwykłe zdolności i osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu czy działań społecznych. Eseje pisane są w języku angielskim.

Na drugim etapie, spośród nadesłanych zgłoszeń wybranych zostaje 30. Ich autorzy zostają zaproszeni na rozmowę z Kapitułą Konkursu. Kapituła na tej podstawie wybiera 15 osób, którzy uzyskują tytuł Laureata Konkursu Droga na Harvard.

Czworo najlepszych otrzymuje tytuł Laureata Nagrody Głównej. Wyniki ogłaszane są na oficjalnej Gali Finałowej z udziałem gości specjalnych, Kapituły Konkursu oraz członków Stowarzyszenia Harvard Club of Poland.

Podsumowanie ostatnich akcji

Konkurs Droga na Harvard od trzech lat przykuwa uwagę tysięcy uczniów, studentów i absolwentów uczelni z całej Polski. Każdego roku czwórka młodych, niezwykle zdolnych osób odwiedza Uniwersytet Harvarda i przekonuje się, że studia na najlepszej uczelni na świecie nie muszą pozostawać tylko w sferze marzeń.

Regulamin konkursu Droga na Harvard

Etap I – Eliminacje

Zgłaszanie kandydatur do 22 kwietnia 2013 r. Tylko kompletne i właściwie wypełnione formularze (m.in. z zachowaniem limitów znaków w eseju) oraz przesłane na nasz serwer na podany adres do godz. 23:59:59 22 kwietnia 2013 r. będą rozpatrywane przez Harvard Club of Poland. Z uwagi na spodziewane liczne zgłoszenia i możliwe utrudnienia w ostatnich godzinach przyjmowania zgłoszeń, organizatorzy zachęcają do wypełnienia formularza zgłoszeniowego w dniach wcześniejszych. W eseju zwraca się szczególną uwagę na umiejętność jasnego i uporządkowanego wyrażania własnych opinii.

Etap II – Finał

Na podstawie otrzymanych zgłoszeń Harvard Club of Poland telefoniczne poinformuje wybranych 30 finalistów o rozmowie kwalifikacyjnej, która odbędzie się w Warszawie w dniach 1-2 czerwca 2013 roku. Spośród 30 finalistów Kapituła Konkursu wybierze 15 Laureatów oraz 4 Laureatów Nagrody Głównej. Lista 15 Laureatów będzie udostępniona 3 czerwca na stronie Harvard Club of Poland. Ogłoszenie 4 Laureatów Nagrody Głównej nastąpi na uroczystej Gali która odbędzie się 13 czerwca br. w obecności gości, sponsorów oraz członków Harvard Club of Poland.

Przyjazd finalistów na spotkanie konkursowe w Warszawie oraz Galę Finałową odbywa się na ich koszt własny. Na rozmowę kwalifikacyjną konieczne jest zabranie dowodu tożsamości oraz zestawienia ocen poświadczonych przez szkołę lub uczelnię.

Wyjazd 4 Laureatów nagrody Głównej odbędzie na przełomie września i października 2013. Harvard Club of Poland pokrywa wszystkie koszty podróży, zakwaterowania, wyżywienia oraz ubezpieczenia zdrowotnego.

Ważna informacja:
Organizatorzy chcą podkreślić, że konkurs Droga na Harvard nie jest w żadnym stopniu częścią oficjalnego procesu przyjęcia na studia na Uniwersytecie Harvarda, a jedynie umożliwia bliższe zapoznanie się z uczelnią i zasadami przyjęcia w poczet studentów.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny po zalogowaniu na stronę; rejestracja dostępna jest: tu

Więcej informacji na temat eseju wraz z opiniami uczestników poprzednich edycji, znajduje się na stronie www.thechoice.blogs.nytimes.com

Informacja pochodzi ze strony www.droganaharvard.pl

Kontakt

Harvard Club of Poland
ul. Zygmunta Krasińskiego 35 lok. 28
01-784 Warszawa

prezes@harvardclubofpoland.org, info@harvardclubofpoland.org
www.harvardclubofpoland.org