Wyszukiwarka konkursów

Grupa docelowa-+zaznacz wszystkie
 • uczniowie28
 • studenci77
 • absolwenci77
 • doktoranci15
 • naukowcy11
 • inni32
Rodzaj-+zaznacz wszystkie
 • literackie14
 • muzyczne2
 • artystyczne24
 • naukowe47
Zasięg-+zaznacz wszystkie
 • ogólnopolskie76
 • międzynarodowe3
 • łódzkie1
 • małopolskie1
 • podkarpackie1
 • podlaskie1
 • pomorskie2
 • śląskie1
 • warmińsko-mazurskie1
 • wielkopolskie1
Organizator-+zaznacz wszystkie
 • fundacje i stowarzyszenia28
 • szkoła wyższa9
 • firma6
 • instytucja rządowa15
 • samorząd27
 • inny3
Wróć do listy
Ogłoszenie archiwalne

Aliante

organizator:

Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie

Rodzaj:
naukowe
Grupa docelowa:
uczniowie
Zasięg:
ogólnopolskie
termin składania wniosków: 09.04.2015

Aliante

W unikatowym projekcie Aliante czekają na Was zabawa, przygody i wyzwania! Aliante to międzynarodowy konkurs dla uczniów szkół średnich, mający na celu motywowanie ich do poszerzania horyzontów w zakresie spraw międzynarodowych, polityki bezpieczeństwa i poznania NATO (Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego). Aliante to naprawdę wyjątkowe przedsięwzięcie i jego międzynarodowy wymiar nie ma sobie równych. Aby wziąć udział w Aliante to oznacza uczyć się nowych rzeczy, poznać nowych ludzi, podróżować do nowych miejsc. Ale też ciężko pracować, uczyć się jeszcze mocniej i bardzo silnie współpracować. Zostaniesz nagrodzony nie tylko przez uzyskanie nowej wiedzy ale także przez poznanie nowych przyjaciół. Dołącz do Aliante!
W 2015 roku, to 15 edycja konkursu Aliante. Po raz kolejny można spodziewać się wyjątkowego doświadczenia, które może być zdobyte tylko w Aliante. Dodatkowo, najlepsi z was będą mogli wziąć udział w międzynarodowym finale na Litwie, a najlepsi z najlepszych spędzą niesamowity czas w Gruzji podczas „Podróży Zwycięzców”.
Co można wygrać?
Na zwycięzców Aliante czeka wyjątkowa podróż za granicę, której nie można kupić w dowolnym biurze podróży. Można spodziewać się wyjątkowej i bezpłatnej wycieczki do jednego z państw członkowskich NATO lub do jednego z krajów partnerskich NATO. Przez około dziesięć dni będzie zwiedzanie baz wojskowych, spotkania z przywódcami wojskowymi i politycznymi, zwiedzanie miast i poznanie lokalnej kultury, jednocześnie tworząc międzynarodowe przyjaźnie na całe życie. Prawdziwie unikalne połączenie, które masz w zasięgu ręki – to zależy od Ciebie, Twojej wiedzy i Twoich umiejętności.
Zwycięzcy poprzednich lat konkursu Aliante podróżowali po całym świecie. W poprzednich latach byli w USA, malowniczej Norwegii, pięknej Czarnogórze czy ciepłej orientalnej Turcji. Tegoroczni zwycięzcy będą mieli okazję zobaczyć Gruzję, kaukaski klejnot,  historyczne miasta, piękne krajobrazy i pyszną kuchnią.
Nie tylko ci, którzy pojadą na międzynarodowy finał lub wycieczkę studyjną są zwycięzcami. Wszyscy uczestnicy poszerzą swoją wiedzę i będą mieli możliwość poznania młodych i ambitnych ludzi o podobnych zainteresowaniach z różnych krajów. To jest prawdziwa nagroda główna dla uczestników, która pomoże im w nauce i w karierze zawodowej, tak jak tysiącom byłych uczestników Aliante.
Czego można się spodziewać podczas zawodów?
Zawodnicy muszą wysilać swoje mózgi, aby przejść przez dwie rundy oparte na wiedzy. Najlepsi zawodnicy zostaną przetestowani fizycznie i psychicznie w międzynarodowym finale, który odbędzie się na Litwie.
Konkurs będzie trudy. W Aliante 2015 spodziewamy się udziału uczniów z dziewięciu krajów, począwszy od Ameryki Północnej po Kaukazu. W obecnej edycji wezmą udział takie kraje jak:  Kanada, Chorwacja, Czechy, Gruzja, Polska, Litwa, Czarnogóra, Słowacja i Turcja.
Aliante jest konkursem drużynowym – więc trzeba znaleźć sobie kolegę do udziału. Oboje muszą być z jednego kraju w wieku 15-19 lat.
Musisz się zarejestrować, nie później niż 09 kwietnia 2015, przed 23:59 CET. Po tym terminie, formularz rejestracyjny zostanie wyłączony. Jest to również czas, kiedy pierwsze pytania rundy zostaną wyłączone, więc zalecamy, aby nie wahać się, także na temat ewentualnych problemów technicznych.
Formularz rejestracyjny można znaleźć tutaj. Wypełnij go na stronie internetowej w swojej wersji językowej. Zalecamy, aby dokładnie sprawdzić dane, w szczególności adres e-mail – podany adres e-mail będzie używany przez organizatorów do komunikacji z wami, a jeśli będzie nieprawidłowy adresu to nie otrzyma swojego numer konkurencji i hasła.
W razie jakichkolwiek trudności rejestracji, prosimy o kontakt z koordynatorem projektu pod adresem: aliante@jagello.org. Prosimy używać języka angielskiego w komunikacji, ponieważ koordynator może nie być w stanie zrozumieć i odpowiedzieć w języku narodowym.
Po uzyskaniu numeru zespołu i hasła, możesz przejść na pytania zawarte w 1 rundzie. Jest 20 pytań wielokrotnego wyboru, tylko jedna spośród czterech opcji jest prawidłowa. Możesz przygotować poprawne odpowiedzi, na przykład wyszukując je w książkach lub w internecie.
Gdy jesteś gotowy, aby odpowiedzieć na pytania, wypełnij formularz konkurencji i odpowiedz na wszystkie pytania, w tym samym czasie. Musisz wypełnić pytania w jednej sesji. Przyczyny techniczne uniemożliwiają pracę na formularzu w ciągu kilku dni.
Drużyny, które odpowiedzą na 15 i więcej pytań poprawnie w 1 rundzie przechodzą do 2 rundy.
Pytania  2 rundy zostaną opublikowane w dniu 10 kwietnia 2015 roku na stronie internetowej, wraz ze szczegółowymi instrukcjami i wytycznymi. Można też znaleźć informacje w harmonogramie konkursu.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące konkursu prosimy o kontakt z koordynatorem krajowym: euroatlanticassociation@gmail.com
Konkurs składa się z trzech rund albo można powiedzieć z trzech poziomów, a kto przejdzie przez wszystkie z nich, jest zwycięzcą i może cieszyć się zasłużoną nagrodą.
Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie to musisz się zarejestrować. To kwalifikuje Twój zespół do 1 serii pytań opartych na teście wiedzy. Zarejestruj się wyłącznie on-line za pośrednictwem strony www.project-aliante.org. Musisz wypełnić formularz z 20 pytaniami testowymi nie później niż do 09 kwietnia 2015 (przed 23:59 CET). Odpowiedzi przesłane po tym terminie zostaną uznane za nieważne.
Drużyny, które udzielą poprawnych odpowiedzi na 15 i więcej pytań przejdą do 2. rundy, która jest znacznie bardziej wymagająca. Polega ona na przygotowaniu przez uczestników prac pisemnych (esejów), w których zawrą odpowiedzi na 35 pytań otwartych (forma pisemna oraz elektroniczna). Prace pisemne należy wysłać do organizatora krajowego w dniach  od 10 kwietnia do 15 maja 2015 roku (decyduje data stempla pocztowego)
na adres:
Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie
Plan Żelaznej Bramy 10
00-136 Warszawa
ALIANTE 2015
Krajowi koordynatorzy wspólnie z gronem ekspertów sprawdzą nadesłane prace. Wszystkie prace powinny zawierać źródła. Jakość doboru źródeł jest bardzo ważna przy ocenie każdego pytania, jak i wartości merytorycznej całej pracy (tj., książki i inne publikacje, strony internetowe). Międzynarodowy finał odbędzie się w Kownie na Litwie, w Division General Stasys Raštikis Lithuanian Armed Forces School w dniach 28 czerwca – 03 lipca 2015.
Łącznie 30 drużyn bierze udział w międzynarodowym finale. Liczba Polskich drużyn, które wysłane zostaną na Międzynarodowy Finał na Litwę będzie uzależniona od oceny prac, które należy przygotować w rundzie drugiej. Z każdego kraju do finału zostanie zakwalifikowana przynajmniej jedna drużyna (do maksymalnie 6 drużyn z każdego kraju). Jeżeli z różnych powodów zwycięska drużyna nie będzie mogła uczestniczyć w finale, zastąpi ją kolejna z listy rankingowej. W sumie na Międzynarodowy Finał pojedzie 30 dwuosobowych drużyn z krajów biorących udział w projekcie. Liczba drużyn z danego kraju jest uzależniona od ilości prawidłowych odpowiedzi z 2. rundy.
Finały będą koncentrować się nie tylko na sile fizycznej i psychicznej. Będą również sprawdzić ogólną wiedzę i umiejętności współpracy na poziomie międzynarodowym w trudnych warunkach.  Dlatego zespoły rywalizujące w finale składają się z czterech zawodników (2 zespoły jak jeden). Finałowe drużyny narodowe zostaną połączone drogą losowania, po czym zostaną utworzone zespoły składające się z 4 osób. Czteroosobowe drużyny nie są celowo połączone w żaden sposób. Dla przykładu – jedna drużyna może składać się z Polaków oraz Litwinów, kolejna z Polaków i Gruzinów, a trzecia z Litwinów i Gruzinów.
Drużyny zostaną przydzielone na co najmniej tydzień przed rozpoczęciem Finału, co umożliwi komunikację poprzez e-mail między ich członkami. Dzięki temu, członkowie drużyn zyskają możliwość poznania się przed rozpoczęciem Finału na Słowacji.
5 najlepszych zespołów w międzynarodowym finale będzie zwycięzcami Aliante 2015 i uzyska prawo do udziału w ostatnim rozdziale konkursu czyli w Wycieczka Zwycięzców. Odbędzie się ona w Gruzji w sierpniu (wstępny termin to 15 – 25 sierpnia), dokładny czas i miejsca zostaną podane na tej stronie internetowej lub bezpośrednio do uczestników.
Program finału jest przygotowany we współpracy z Litewskimi Siłami Zbrojnymi pod auspicjami Ministerstwa Obrony Litwy. Podróż laureatów jest organizowana przez Ministerstwo Obrony Gruzji.
Informacje pochodzą ze strony: www.project-aliante.org

Kontakt

Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie
Plan Żelaznej Bramy 10
00-136 Warszawa

euroatlanticassociation@gmail.com
www.project-aliante.org