uczniowie, studenci, inni
Zasięg:
wielkopolskie
termin składania wniosków: 31.01.2020

Informacja dotycząca stypendium sportowego za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym albo krajowym dla zawodników klubów sportowych

Wnioski o stypendium sportowe należy składać do Wójta Gminy Lipno w terminie do dnia 31 stycznia 2020 r. w Urzędzie Gminy Lipno, ul. Powstańców Wielkopolskich 9, pokój nr 6.

• datę i podpis składającego wniosek.

Do wniosku można dołączyć plan startów i przygotowań na najbliższe 12 miesięcy oraz kserokopie dokumentów potwierdzających dotychczasowe osiągnięcia.

Stypendium może otrzymać zawodnik biorący udział we współzawodnictwie sportowym w danej dziedzinie sportu, który w czasie startu w zawodach reprezentował grupę wiekową od 10 do 20 lat i który spełnił w roku poprzedzającym przyznanie stypendium lub nagrody jedno z następujących kryteriów:

1. zajął co najmniej 3 miejsce w mistrzostwach Polski lub innych zawodach sportowych równoznacznych z mistrzostwami Polski, lub
  2. został zakwalifikowany do udziału w mistrzostwach świata lub Europy lub do innych zawodów sportowych równoznacznych z mistrzostwami świata lub Europy, lub
  3. został zakwalifikowany do udziału w igrzyskach olimpijskich, lub
  4. zajął medalowe miejsce w innych międzynarodowych zawodach sportowych, w których brali udział zawodnicy z co najmniej 5 krajów.