Wyszukiwarka stypendiów

Grupa docelowa-+zaznacz wszystkie
  • uczniowie2
  • studenci15
  • absolwenci14
  • doktoranci18
  • naukowcy14
  • inni2
Dziedzina-+zaznacz wszystkie
  • medycyna2
  • nauki ścisłe/przyrodnicze/techniczne11
  • różne21
  • nauki humanistyczne/społeczne6
  • ekonomia/biznes3
  • prawo1
  • nauki polityczne/media/stosunki międzynarodowe7
  • projektowanie/architektura2
Zasięg-+zaznacz wszystkie
  • online3
  • Austria1
  • Belgia1
  • Ukraina1
  • Niemcy12
  • Włochy3
  • Europa1
  • Japonia2
  • Unia Europejska2
  • Stany Zjednoczone9
  • Wielka Brytania1
  • Singapur1
  • Turcja1
  • cały świat3
  • Polska1
  • Chiny1
  • Szwecja1
Organizator-+zaznacz wszystkie
  • instytucja międzynarodowa3
  • fundacje i stowarzyszenia20
  • szkoła wyższa10
  • firma3
  • instytucja rządowa8
  • samorząd1
  • inny1
ARCHIWUM
Wróć do listy
Ogłoszenie archiwalne

Letni program dla studentów w CERN Openlab 2020

organizator:

European Organization for Nuclear Research (CERN)

Rodzaj:
nauki ścisłe/przyrodnicze/techniczne, różne
Grupa docelowa:
studenci
Zasięg:
Szwajcaria
termin składania wniosków: 31.01.2020

Letni program dla studentów w CERN Openlab 2020

Co roku CERN Openlab organizuje 9-tygodniowy letni program dla studentów I i II stopnia kierunków informatycznych. Poprzez uczestnictwo w nowoczesnych projektach prowadzonych w ośrodku naukowo-badawczym CERN studenci mają możliwość zdobycia praktycznej wiedzy w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. To w CERN powstała sieć internetowa World Wide Web. Laboratorium przeprowadza przełomowe eksperymenty i jest sercem WLCG – światowej sieci komputerowej LHC. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym technologie informacyjno-komunikacyjne generują coraz to nowe wyzwania!

W ramach letniego programu studenckiego CERN Openlab będziesz pracował na najnowszym sprzęcie i oprogramowaniu, a także poznasz zaawansowane rozwiązania ICT stosowane w fizyce cząstek elementarnych. Będziesz miał również możliwość wzięcia udziału w serii wykładów zorganizowanych dla uczestników programu, które będą prowadzone przez ekspertów w tematach związanych z pracą CERN. Program obejmuje także wizyty w obiektach CERN, a także w innych laboratoriach naukowych i firmach badawczych.

Wymagania
W programie mogą wziąć udział studenci I i II stopnia informatyki, matematyki, fizyki i kierunków technicznych. Wymagane jest ukończenie przynajmniej 3 lat studiów wyższych. Program obejmuje pracę nad zaawansowanymi technologiami komunikacyjno-informacyjnymi przez 9 tygodni w okresie od czerwca do września 2020.

Korzyści
Na okres trwania programu (61 dni) uczestnikowi przysługuje stypendium w wysokości ok. 80 euro dziennie. Stypendium zostało ufundowane przez CERN oraz członków CERN Openlab. Pokrywa ono koszty zakwaterowania i wyżywienia podczas całego pobytu. Studentów obejmuje ubezpieczenie zdrowotne i ubezpieczenie od wypadków. Mają oni również możliwość zwrotu kosztów podróży na podstawie kwot zryczałtowanych.

Zgłoszenia
Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia 2020 pod tym linkiem. Zgłoszenie powinno zawierać: CV, list polecający od władz uczelni, list motywacyjny określający preferowany zakres pracy oraz wykaz ocen za obecny rok akademicki. Niepełne aplikacje nie będą rozpatrywane. Odpowiedzi będą rozsyłane na przełomie kwietnia i maja 2020.

Informacje pochodzą ze strony: openlab.cern.

Tłumaczenie DT

Przejrzyj też inne stypendia zagraniczne dla studentów!

Kontakt

European Organization for Nuclear Research (CERN)
Esplanade des Particules 1
1211 Geneva
tel. +41 (0) 22 76 784 84
cern.reception@cern.ch
home.cern