11.02.2019

Zostań stypendystą niepublicznego liceum Akademeia High School

Chcesz uczyć się w brytyjskim systemie A-level? Jesteś osobą zmotywowaną? Interesujesz się sztuką? Osiągasz wybitne wyniki w nauce i chcesz studiować zagranicą? Akademeia High School może być miejscem dla ciebie! Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie akademeia.edu.pl.

Akademeia High School to szkoła dla ambitnych, uzdolnionych i utalentowanych uczniów. Szkoła powinna być miejscem, w którym młodzi ludzie rozwijają swoje zainteresowania akademickie, poszerzają horyzonty i zdobywają wykształcenie na najwyższym poziomie, tak, aby móc aplikować na najlepsze zagraniczne uczelnie wyższe. AHS jest właśnie takim miejscem. Szkoła powstała na bazie doświadczenia w doradztwie edukacyjnym, wiedzy i umiejętności nauczycieli, współpracujących z liceum specjalistów oraz psychologów edukacyjnych.

Stypendyści o programie:

Alicja

AHS to coś więcej niż szkoła. To miejsce, które daje niepowtarzalną szansę na rozwijanie swoich pasji, przygotowuje do aplikowania na najlepsze zagraniczne uczelnie. To wspierający nauczyciele, którzy do każdego podchodzą indywidualnie. To także system, który daje poczucie, że człowiek uczy się tego, co sprawia mu największą frajdę.

Błażej

Czy bałem się skorzystać ze stypendium? Oczywiście. To wiązało się z przeprowadzką do Warszawy, pójściem w nieznane. A-level to zupełnie inny system niż polskie liceum i matura. Ale nie żałuję. W wakacje pracowałem nad swoim porfolio w ICMP Songwriting Summer School w Londynie. Wraz z innymi uczestnikami tworzyliśmy muzykę. Pracowaliśmy z profesjonalnymi producentami, autorami tekstów oraz artystami, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami. To był prawdziwy zastrzyk pozytywnej energii i kreatywnego myślenia.

Julia

Dzięki AHS spędziłam dwa tygodnie w London International Youth Science Forum. Wzięłam udział w wielu wykładach i panelach dyskusyjnych. Odwiedziłam placówki badawcze, dzięki czemu utwierdziłam się w przekonaniu, że za kilka lat chciałabym pracować w takim miejscu. AHS przybliża mnie do tego celu. Wspaniale jest móc skupić się tylko na przedmiotach, które są w obrębie moich zainteresowań. Gdyby nie brytyjski system, w którym się uczę, dużo trudniej byłoby sięgać po marzenia.                                                                                                                                            

Akademeia High School (AHS) rozpoczęła rekrutację do programu stypendialnego, który podzielony został na dwa konkursy:

akademicki – formularz zgłoszeniowy I etapu rekrutacji należy wypełnić do 18 marca 2019 roku. Lista kandydatów zakwalifikowanych do II etapu rekrutacji zostanie opublikowana 8 kwietnia 2019 roku. II etap konkursu trwa od 11 do 12 maja 2019 roku i polega na napisaniu testów przedmiotowych oraz indywidualnych spotkaniach z nauczycielami. Wyniki II etapu konkursu, a tym samym, osoby zakwalifikowane do stypendium, zostaną opublikowane 24 maja 2019 roku.

artystyczny – formularz zgłoszeniowy I etapu rekrutacji należy wypełnić do 25 lutego 2019 roku. Lista kandydatów zakwalifikowanych do II etapu rekrutacji zostanie opublikowana 8 marca 2019 roku. II etap konkursu podzielony jest na dwie fazy:

  1. Faza I: dwudniowe Warsztaty pod kierunkiem reprezentantów Komisji Stypendialnej 23 i 24 marca 2019 roku, po których wybrani zostaną kandydaci, którzy przejdą do fazy II;
  2. Faza II: testy przedmiotowe wraz z indywidualnymi spotkaniami z nauczycielami 11 i 12 maja 2019 roku.

Wyniki II etapu konkursu, a tym samym, osoby zakwalifikowane do stypendium, zostaną opublikowane 24 maja 2019 roku.

W ramach stypendium uczeń zostanie zwolniony z całości lub części opłat czesnego, może ubiegać się o zakwaterowanie oraz wyżywienie w szkolnej kantynie.

Wszystkim Kandydatom życzymy powodzenia!