Grafika do artykułu - stypendia na studia za granicą

29.04.2021

Stypendia na studia za granicą – wiosenne zestawienie

Pomimo pandemii, wiele uniwersytetów, organizacji pozarządowych i innych instytucji nadal prowadzi programy wspierające zagranicznych studentów. Co więcej, to właśnie na wiosnę mija wiele terminów aplikacji na stypendia na studia za granicą rozpoczynające się w kolejnym roku akademickim.

Gdzie szukać wsparcia finansowego na studia za granicą?

Po pierwsze, zaglądajcie regularnie do naszej bazy stypendiów zagranicznych. Wyniki możecie filtrować m.in. według interesujących Was dziedzin czy etapu nauki. Warto pamiętać, że w bazie znajdziecie nie tylko stypendia na studia, ale także np. oferty stypendiów na kursy językowe, wymiany akademickie czy staże. Warto również zajrzeć do archiwum, gdyż wiele programów jest prowadzonych cyklicznie – dzięki temu można z wyprzedzeniem śledzić informacje o naborach interesujących programów.

Po drugie, zachęcamy Was to lektury artykułu Studia za granicą – gdzie szukać wsparcia?. Odsłaniamy w nim tajniki stypendiów zagranicznych oraz wspominamy o innych możliwościach wyjazdów edukacyjnych. W artykule znajdziecie m.in. linki do międzynarodowych wyszukiwarek, praktyczne porady i informacje o zagranicznych wymianach edukacyjnych.

A na koniec zapraszamy do lektury artykułów z cyklu Kierunek: świat. W każdym artykule z cyklu piszemy o systemie szkolnictwa wyższego w danym kraju, formalnościach związanych z podjęciem studiów, przybliżamy ciekawe stypendia. Do tej pory ukazały się artykuły o Kanadzie, Francji, Australii, NiemczechJaponiiChinachWielkiej Brytanii. Jeśli chcecie, abyśmy opisali inny kraj, śmiało dajcie nam znać, a zrobimy, co w naszej mocy.

Aby ułatwić Wam znalezienie wsparcia Waszego rozwoju naukowego, w tym artykule zebraliśmy aktualne oferty stypendiów na studia za granicą. Zapraszamy do lektury!

Stypendia na studia w Europie

Stypendia na studia poza Europą

A na koniec…

Zapraszamy do korzystania z kalendarium stypendialnego – to przydatne narzędzie, dzięki któremu można w łatwy sposób zobaczyć, kiedy kończą się nabory na stypendia. Aby być na bieżąco z nowościami na naszym portalu i ciekawostkami ze świata stypendiów, zachęcamy też do śledzenia naszego profilu na Facebooku!