studenckie spotkania dla maturzystów

19.05.2020

Studenckie know-how dla maturzystów

W tym roku maturzyści są w wyjątkowo trudnej i stresującej sytuacji – w niepewności czekali na datę matur, a teraz czekają na informacje o rekrutacji na studia. Ze względu na zamknięte uczelnie nie mają szansy wziąć udziału w dniach otwartych i dowiedzieć się więcej o swoich wymarzonych studiach.

Studenci – wolontariusze programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” wychodzą z pomocą – spotkają się z maturzystami on-line i opowiedzą o kierunkach studiów, uczelniach, ale także o różnych rozwojowych projektach, w których biorą udział, polecą wartościowe miejsca studenckich spotkań i odpowiedzą na nurtujące maturzystów pytania.

Mamy nadzieję, że dzięki temu maturzyści otrzymają trochę wsparcia w trudnych czasach, dowiedzą się więcej o studiowaniu (i to z pierwszej ręki) a w efekcie świadomie i trafnie wybiorą dalszą drogę swojego życia.

Spotkania w formie live’ów w grupie na Facebooku będą odbywały się w środy i piątki. Start 15 maja. Akcja potrwa do 26 czerwca.

O szczegółach Organizatorzy będą informować maturzystów na bieżąco na wydarzeniu: www.facebook.com

W ramach akcji studenci:

  • zrealizują co najmniej 16 live’ów,
  • opowiedzą o kierunkach medycznych, technicznych, społecznych i humanistycznych,
  • zaprezentują wiele uczelni z Lublina, Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Krakowa, Katowic i Rzeszowa,
  • opowiedzą o studenckim życiu kulturalnym, działaniach społecznych i możliwościach pozyskiwania stypendiów,
  • odpowiedzą na pytania.

Aby się o tym wszystkim dowiedzieć, wystarczy dołączyć do dedykowanej maturzystkom  i maturzystom grupy na Facebooku, w której będą realizowane spotkania ze studentami
w formie live’ow: bit.ly/grupa_live

Organizatorem akcji jest Program “PROJEKTOR – wolontariat studencki” realizowany przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości.

“PROJEKTOR – wolontariat studencki” to ogólnopolski program społeczny, w którym studenci-wolontariusze zamieniają swoją energię i zainteresowania w autorskie projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży z małych miejscowości (do 20 000 mieszkańców). Inspirują innych do rozwoju, nauki i poszukiwania pasji, a sami zdobywają doświadczenie, kompetencje cenione na rynku pracy oraz certyfikaty.

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości realizuje także Program Stypendiów Pomostowych oferujący studentom stypendia na pierwszy rok i dalsze lata studiów. Stypendia Pomostowe to program wsparcia stypendialnego dla ambitnych i zdolnych maturzystów z małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą podjąć naukę na wyższych uczelniach.

Autorem i Fundatorem Programów jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

Informacje zostały nadesłane przez Organizatora.