Ilustracja do artykułu - widać na niej osobę na huśtawce i napis "Pomóż nam rozpędzać marzenia! Przekaż 1% na Moje Stypendium"

23.02.2021

Przekaż swój 1% na więcej niż jedną szansę na rozwój! 

Pomóż nam rozwijać portal informacyjny o stypendiach i rozpędzać marzenia ponad 300 tysięcy osób rocznie. Przekaż swój 1% na MojeStypendium.pl!

Fundacja Dobra Sieć, która prowadzi największy portal edukacyjny o stypendiach mojestypendium.pl, jest organizacją pożytku publicznego. To oznacza, że każdy podatnik może przekazać Fundacji swój jeden procent podatku.

Przekazując swój 1%, wspierasz więcej niż jedną szansę na rozwój. Bądź częścią projektu społecznego, z którego korzysta kilkaset tysięcy osób rocznie. Zmieniajmy świat razem! 

Wystarczy, że w deklarację wpiszesz numer KRS Fundacji Dobra Sieć, tj. KRS 0000329778.

Dlaczego warto wspierać portal Moje Stypendium?

Pomóż nam działać jeszcze lepiej, by setki tysięcy osób mogło rozwijać swoje pasje, realizować życiowe cele i kontynuować edukację.

Każde wsparcie umożliwia nam rozwijanie wyjątkowego miejsca, które jest połączeniem otwartego Internetu i mądrego dziennikarstwa.

MojeStypendium.pl to największa w Polsce, otwarta baza aktualnych ogłoszeń krajowych i zagranicznych stypendiów, konkursów i staży.

Moje Stypendium to również kompendium wiedzy o stypendiach i innych możliwościach rozwoju – regularnie publikujemy artykuły, przeprowadzamy badania oraz analizy

Dzięki dotychczasowemu wsparciu Fundacja Dobra Sieć mogła:

Przekaż swój 1% krok po kroku

Proces przekazania 1% podatku jest łatwy i zajmuje tylko chwilę. Już od 15 lutego możesz zalogować się na swoje konto na platformie Twój e-PIT na stronie www.podatki.gov.pl. Skorzystaj z okazji, by wspierać marzenia tysięcy osób w Polsce!

W składanym przez Ciebie zeznaniu podatkowym (PIT-28, PIT-36, PIT 36L, PIT-37, PIT-38):

  1. wpisz KRS Fundacji Dobra Sieć, tj. KRS 0000329778
  2. podaj wysokość wnioskowanej wpłaty (nie wyższej niż 1% podatku należnego, zaokrąglonej w dół do pełnych dziesiątek groszy)
  3. w rubryce CEL SZCZEGÓŁOWY wpisz: „Moje Stypendium”
  4. dodatkowo możesz wyrazić zgodę na przekazanie danych na rzecz Fundacji.

Pamiętaj! Na jednym formularzu PIT można przekazać 1% tylko dla jednej organizacji. W sytuacji, gdy rozliczasz się na więcej niż jednym formularzu – w każdym z nich możesz wskazać inną organizację.

Przypominamy, że możesz złożyć zeznanie do 30 kwietnia 2021 r., chyba że rozliczasz się ryczałtowo – wówczas termin mija 1 marca 2021 r.

Kto może przekazać 1% podatku?

Pamiętaj, że 1% podatku mogą przekazać Organizacjom Pożytku Publicznego (OPP) osoby fizyczne rozliczające się w Polsce. Co istotne, 1% podatku nie mogą przekazywać osoby prawne, np. spółki, inne organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa państwowe.

Twój 1% podatku to wielka pomoc. Razem możemy rozwijać największą przestrzeń wymiany informacji o programach rozwoju. Dziękujemy, że tworzymy je wspólnie!

Przekaż swój 1% na więcej niż jedną szansę na rozwój!