Grafika do artykułu Konkursy literackie na wiosnę 2021

8.04.2021

Konkursy literackie na wiosnę – kwiecień i maj

Literackie konkursy na portalu Moje Stypendium

Piszesz poezję? Tworzysz opowiadania? A może twoją pasją są eseje i reportaże? Niezależnie od tego, ile masz lat, jaki jest Twój ulubiony gatunek, czy tworzysz „do szuflady”, czy masz już na koncie publikacje – na portalu Moje Stypendium czekają na Ciebie różnorodne, aktualne konkursy literackie.

Nasz zespół regularnie wyszukuje ciekawe inicjatywy konkursowe – w tym te skierowane do pasjonatów literaturyCo więcej, w poszukiwaniu wsparcia i możliwości rozwoju literackiego i artystycznego, warto zaglądać do naszej bazy stypendiów. Programy kierowane do pisarzy, poetów, tłumaczy czy dziennikarzy znajdziecie w bazie stypendiów artystycznych i naukowych.

A jeśli piszecie nie tylko po polsku, ale też w innych językach, bądź zajmujecie się tłumaczeniem tekstów – zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej bazy stypendiów zagranicznych. Wyszukujemy dla Was ciekawe programy z całego świata – w tym m.in. rezydencje artystyczne i stypendia dla osób związanych z literaturą czy programy dla dziennikarzy.

Na sam koniec pamiętajcie, że w naszym dziale Aktualności regularnie publikujemy cykliczne zestawienia konkursów.

Zapraszamy Was zatem do lektury zestawienia konkursów literackich, których terminy składania wniosków kończą się w kwietniu i maju!

Kwietniowe konkursy literackie

Na początek przedstawiamy ciekawe konkursy których termin naboru mija w tym miesiącu – znajdziecie tu m.in. konkursy poetyckie, prozatorskie, pamiętnikarskie czy konkurs na esej:

Konkursy literackie na maj

Wiemy, że często napisanie tekstu i przygotowanie zgłoszenia wymaga czasu. Dlatego w jednym miejscu zebraliśmy dla Was konkursy literackie, których terminy kończą się w maju. Jest to miesiąc szczególnie przychylny dla miłośników poezji:

Nie znaleźliście w artykule żadnego konkursu, który by Was zainteresował? To nic – zachęcamy do regularnego przeglądania naszej bazy konkursów literackich. Każdego tygodnia dodajemy nowe, różnorodne programy.

A jeśli każdego miesiąca chcecie dostawać wybrane, najciekawsze oferty stypendiów i konkursów wprost do swojej skrzynki mailowej – zapraszamy do zapisów na newsletter Mojego Stypendium!

Trzymamy za Was kciuki!