konkursy artystyczne grafika do zestawienia

10.05.2020

Konkursy artystyczne – zestawienie na wiosnę

Konkursy artystyczne na portalu

Zanim dowiecie się, jakie konkursy artystyczne przygotowaliśmy dla Was na wiosnę – przeczytajcie w pierwszej kolejności kilka słów wstępu.

Na początek przypominamy, że – wbrew pozorom – serwis Moje Stypendium to doskonałe miejsce dla artystów i artystek. Naprawdę niezależnie od tego, czy dopiero zaczynacie przygodę z wybraną dziedziną sztuki, czy jesteście profesjonalistami, nasza strona może okazać się doskonałym źródłem wiedzy.

Zapewne zapytacie: jak to?

Otóż po pierwsze, regularnie prowadzimy bazę konkursów artystycznych.

Po drugie, informujemy o stypendiach dla uzdolnionych artystycznie osób.

Po trzecie, udostępniamy analizy i publikacje dotyczące różnorodnych stypendiów w kraju.

A po czwarte, kilka razy w roku publikujemy zestawienie konkursów artystycznych w Aktualnościach.

Tym samym zapraszamy do lektury!

Konkursy artystyczne w maju

Mimo epidemii, wielu organizatorów zdecydowało się ogłosić nowe nabory konkursów artystycznych. Jednocześnie, aby zwiększyć bezpieczeństwo i nie narażać zdrowia uczestników i organizatorów, większość instytucji umożliwia przesłanie prac drogą elektroniczną. A zatem zachęcamy do zapoznania się z listą aż 14 konkursów dla artystów i artystek, których nabory kończą się w maju!

Konkursy dla młodych twórców

Na początek prezentujemy kilka konkursów ukierunkowanych na młodych twórców: uczniów, studentów, młodzieży.

A jeśli nie jesteście pewni, czy utożsamiacie się z młodymi twórcami – czytajcie dalej!

Konkursy dla dorosłych twórców

W drugiej części konkursów artystycznych w maju koncentrujemy się na inicjatywach dla osób dorosłych, w tym doświadczonych twórców i zespołów autorskich.

Co więcej, konkursy kończące się w maju to nie jedyne ogłoszenia, które możemy Wam zaproponować.

Konkursy artystyczne w czerwcu

A może potrzebujecie więcej czasu, by móc przygotować pracę konkursową? Cóż, doskonale to rozumiemy! W związku z tym prezentujemy także inicjatywy z późniejszymi terminami naboru. Co istotne, prawie wszystkie również zakładają prostą, elektroniczną wysyłkę prac. A więc do dzieła – zapoznajcie się z sześcioma poniższymi propozycjami. Trzymamy kciuki, byście znaleźli coś dla siebie!

Cóż, być może nie znaleźliście jeszcze konkursu dla siebie. Nic straconego – przeczytajcie zatem ostatni akapit!

Informacje dla artystów

Na koniec kilka ważnych informacji: pamiętajcie, by regularnie śledzić nasze aktualności (a w nich zestawienia konkursów, grantów i stypendiów) oraz zapisać się na newsletter. Dzięki temu będziecie na bieżąco z nowymi inicjatywami wspierającymi Waszą pracę i pasję.

A czy wiecie, że w poprzednim badaniu stypendiów w Polsce wyróżniliśmy aż 76 programów stypendiów artystycznych? Mamy nadzieję, że znacząca większość z nich będzie kontynuować swoje nabory w tym roku. Co ważne, codziennie monitorujemy informacje dotyczące kilkuset instytucji przyznających stypendia i organizujących konkursy. Korzystajcie zatem z mądrego dziennikarstwa i otwartych zasobów portalu Moje Stypendium.

Na zakończenie życzymy Wam wytrwałości i inspiracji w tym trudnym czasie!