BUILDER
ul. Patriotów 174
04-832 Warszawa
tel. 517 077 880
ksiezak@buildercorp.pl
Konkurs dla Młodych Architektów
organizator:BUILDER
Konkurs dla Młodych Architektów
Konkurs dla Młodych Architektów jest realizowany w ramach projektu „Promujemy Polską Architekturę” i „Builder For The Young Architects”. Wspiera on studentów wydziałów architektury oraz młodych architektów w ich twórczym, zawodowym rozwoju.
Wyłania autorów najlepszych prac, cechujących się pomysłowością, otwartością, wysoką jakością projektowanej architektury, dbałością o detale oraz poprawnością zastosowanych rozwiązań materiałowych i technologicznych.
W maju ogłoszono zadania konkursowe. Zainteresowani na rejestrację będą mieli czas do końca października 2017 roku, natomiast na złożenie prac konkursowych do 2 marca 2018 roku. Pod koniec czerwca zostanie uruchomiony formularz rejestracyjny.
Konkurs ma charakter otwarty i ogólnopolski. Mogą brać w nim udział osoby pełnoletnie będące studentami I i II stopnia studiów o kierunku architektura lub architektura i urbanistyka uczelni państwowych i prywatnych oraz absolwenci tych wydziałów niezależnie od miejsca zatrudnienia, w wieku do 35 roku życia.
ZADANIA KONKURSOWE
Koncepcja architektoniczna obiektu wybranego z poniższych kategorii z uwzględnieniem m.in. wskazanych w konkursie materiałów i technologii.
1. OGRÓD SZTUKI
Projekt koncepcyjny pawilonu sezonowego poświęconego sztuce i stanowiącego jej przykład, o programie funkcjonalnym określonym przez uczestnika według uzasadnienia zawartego w opisie pracy w wybranej lokalizacji z dwóch podanych: Park Świętokrzyski przy PKiN w Warszawie lub w sąsiedztwie projektowanego obecnie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wielkości się nie ogranicza jakkolwiek jest ona zdeterminowana proponowanymi lokalizacjami i sezonowym charakterem obiektu. Pawilon powinien być łatwy do złożenia, sezonowy, jak Serpentine Pavillions w Kensington Gardens w Londynie.
2. UCHWYĆ W KADRZE
Wieża lub platforma widokowa z towarzyszącym jej pawilonem. Obiekt wpisany w przyrodę, z którego roztacza się wyjątkowy widok tylko pod wybranym kątem lub z określonej perspektywy. Należy znaleźć takie miejsce i stworzyć w ten sposób odpowiednią przestrzeń architektoniczną, wzbogaconą dodatkowo o funkcje informacyjne, edukacyjne, turystyczne, wypoczynkowe, rekreacyjne, inne?
3. REKREACJA WODNA W MIEŚCIE
Modernizacja i rewitalizacja istniejącej infrastruktury wodno-rekreacyjnej w wybranym mieście. Lokalizacja na podstawie wskazań aktualnych w danym mieście lub na podstawie własnych obserwacji. Koncepcja powinna dotyczyć m.in.: kompleksu basenów zewnętrznych i przestrzeni rekreacyjno-wypoczynkowej oraz budynku stanowiącego zaplecze sanitarno-techniczne, niedużej gastronomii, pomieszczeń administracyjnych i innych. Opcjonalnie funkcja budynku może być rozszerzona o hotel butikowy. W ramach rewitalizacji zaproponuj uzupełnienia programowo przestrzenne i rozwiąż je w projekcie.
Lokalizację wybierz ze wskazanych przez poniższych inwestorów (miasta) lub zaproponuj sam(a).
ROZWIĄZANIA MATERIAŁOWE I TECHNOLOGICZNE
Warunkiem koniecznym do spełnienia we wszystkich zadaniach konkursowych jest wykorzystanie minimum po jednym rozwiązaniu przedstawionym przez każdego z Partnerów Konkursu. Dane do serwera z wykazem rozwiązań i kompletem materiałów zostaną przesłane wraz z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia.
NAGRODY GŁÓWNE
W każdym z trzech zadań konkursowych zostaną przyznane następujące nagrody:
- I nagroda – 9.000 zł
- II nagroda – 5.000 zł
- III nagroda – 3.000 zł
ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE NALEŻY:
1. PRZESŁAĆ ZGŁOSZENIE (31.10.2017 r.) – rejestracja zostanie uruchomiona pod koniec czerwca.
2. POZNAĆ ROZWIĄZANIA i materiały, które należy uwzględnić w pracy konkursowej
3. ZAPOZNAĆ SIĘ Z REGULAMINEM KONKURSU
4. PRZYSŁAĆ PRACĘ KONKURSOWĄ (do 02.03.2018 r.) zgodną z Regulaminem Konkursu.
Dodatkowe informacje: Karolina Księżak, koordynator konkursu – tel. 517 077 880, ksiezak@buildercorp.pl.
Informacje pochodzą ze strony: buildercorp.pl
Kontakt
Dokumenty
do pobrania