działanie Fundacji Dobra Sieć podczas epidemii grafika do artykułu

28.06.2020

Działania Fundacji Dobra Sieć podczas epidemii

Portal Moje Stypendium w czasie epidemii

Być może zastanawiacie się, jak zmieniły się działania Fundacji Dobra Sieć podczas epidemii? Otóż mamy szczęście, że jako zespół szereg działań możemy robić online, a sam portal nie przestał funkcjonować – wręcz przeciwnie!

Czy wiecie, że w ciągu ostatnich 3 miesięcy opublikowaliśmy na portalu Moje Stypendium aż 50 nowych artykułów? Ponadto, od marca poinformowaliśmy Was o niemal 300 ofertach stypendiów, konkursów i staży. To był czas wielu wyzwań i problemów – zarówno dla uczniów, studentów, naukowców, nauczycieli, jak i przedstawicieli wielu organizacji. By wesprzeć Was podwójnie w poszukiwaniu źródeł wsparcia, motywacji i inspiracji, zdwoiliśmy nasze siły. 🙂

Nowe artykuły na Moim Stypendium

Od marca dużo się u nas w tej kwestii działo! Cały nasz zespół – Ania, Gosia i Ola – pracował w pocie czoła, by zapewnić Wam dostęp do ważnej, aktualnej wiedzy. A co konkretnie opublikowaliśmy? Sprawdźcie artykuły z ostatnich miesięcy:

Publikacja o stypendiach branżowych

Ponadto, w maju na portalu ukazał się artykuł o naszej najnowszej publikacji „Stypendia branżowe: narzędzie rozwoju firmy poprzez wsparcie edukacji”. Jest to analiza wybranych stypendiów branżowych i klas patronackich.

Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele, przedstawiciele przedsiębiorstw – nie przegapcie tej broszury! Znajdziecie w niej omówienie stypendiów branżowych i klas patronackich oraz zestaw rekomendacji dla organizacji prowadzących lub planujących realizację tych inicjatyw. Ponownie dziękujemy serdecznie wszystkim Organizacjom, bez których publikacja by nie powstała!

Wsparcie dla instytucji

Od marca trwa czas pełen wyzwań dla wielu instytucji. W trudnym okresie utrzymywaliśmy kontakt i wspieraliśmy naszych partnerów, a także publikowaliśmy treści dotyczące organizacji. Choć każda instytucja ma inne potrzeby, to wierzymy, że razem można zdziałać więcej! Sprawdźcie artykuł o wsparciu dla organizacji, w którym:

Niebawem planujemy opublikować kolejny artykuł nt. Tarczy 4.0. i kilku rozwiązań dla organizacji pozarządowych oraz zestawienie grantów dla instytucji. Stay tuned! 

Akcja #Pomagamzdomu i promocja e-wolontariatu

W kwietniu ruszyła akcja #Pomagamzdomu. Zbieraliśmy inspirujące pomysły na pomaganie przez Internet, które następnie opisaliśmy w artykule na blogu e-wolontariat.

Szukasz pomysłów? Chcesz skonsultować swoją ideę? E-wolontariusze TuDu pomogą!

Na zakończenie – bądźmy w kontakcie!

Choć część materiałów w aktualnej, dynamicznej rzeczywistości szybko traci na aktualności – pamiętajcie, że wciąż trzymamy rękę na pulsie. 🙂

A na koniec mamy do Was pytanie: jak Wy oceniacie Działania Fundacji Dobra Sieć podczas epidemii? Jeśli jest coś, czego Wam brakuje – zapraszamy do kontaktu! Może coś Wam się wyjątkowo spodobało, coś Wam pomogło? Albo, być może, chcecie podzielić się swoją wiedzą, inspiracją? Dzielmy się tym, co mamy! 🙂