30.06.2016

Darmowe kursy prosto z najlepszych uniwersytetów

Chcesz uczyć się od najlepszych nie wychodząc z domu? Teraz jedyne czego potrzebujesz to dostęp do komputera i internetu. Po zalogowaniu się na portalu edX możesz korzystać z kursów prowadzonych przez najlepsze uniwersytety na świecie.

edX  to edukacyjna organizacja non-profit, która na swojej platformie internetowej udostępnia otwarte kursy online prowadzone przez uniwersytety i instytuty naukowe z całego świata. Organizacja została założona przez Massachusetts Institute of Technology i Harvard University w maju 2012 roku. W kwietniu 2016 edX udostępniała 917 kursów prowadzonych przez 96 instytucji.

Uczestnictwo w kursach oferowanych przez organizację jest bezpłatne, jednak jeżeli użytkownik jest zainteresowany otrzymaniem certyfikatu potwierdzającego zdobytą wiedzę, musi uiścić opłatę wahającą się do około 50 do 100 dolarów

Na stronie znajdują się kursy prowadzone m.in. przez Massachusetts Institute of Technology, Harvard University, University of California, Berkeley, California Institute of Technology, Columbia University, Cornell University,Politechnika Federalna w Lozannie, Princeton University, Stanford University, University of Toronto i wiele innych. Większość kursów jest prowadzona w języku angielskim, ale oferowane są również kursy w języku chińskim, francuskim, hiszpańskim, tureckim oraz kilku innych.

Jeżeli chodzi o tematykę proponowanych kursów, jest ona bardzo szeroka. W zależności od zainteresowań można zapisać się na kurs z dziedziny informatyki, ekonomii, sztuki, inżynierii i wielu innych, a nawet uczyć się języków obcych.

Zapraszamy serdecznie do wejścia na stronę organizacji i zapoznania się z pełną ofertą dostępnych kursów.

Więcej informacji: www.edx.org