Grafika Fundacja Inter Cars stypendium Akcelerator

8.09.2022

Zdobądź stypendium od Fundacji Inter Cars – już dziś zarejestruj się w Programie Akcelerator!

Program Akcelerator Fundacji Inter Cars skierowany jest do młodzieży, która swoją przyszłość wiąże z szeroko rozumianą motoryzacją: od mechaniki, przez logistykę, informatykę i sprzedaż, aż po projektowanie na poziomie inżynieryjnym. Trwa nabór wniosków, które można rejestrować do 30 września na stronie internetowej www.fundacja.intercars.eu/akcelerator.

Do kogo skierowany jest Program Akcelerator?

Założeniem programu jest wsparcie rozwojowe, edukacyjne i finansowe dla młodzieży, która planuje zawodowo zajmować się motoryzacją i logistyką w ramach wielu specjalizacji, na różnych poziomach wiedzy i zaawansowania. Do Programu Akcelerator mogą zgłaszać się nie tylko ci, którzy wiążą swoją przyszłość z zawodem elektryka lub mechanika samochodowego. Zróżnicowana oferta programu sprawia, że atrakcyjne możliwości znajdą w nim także przyszli mechatronicy, informatycy, handlowcy, pracownicy działów e-commerce, czy osoby pragnące zajmować się mechaniką i projektowaniem na poziomie inżynieryjnym na uczelniach politechnicznych. Dlatego do udziału w Programie Akcelerator zapraszamy przyszłych studentów, uczniów liceów ogólnokształcących, techników oraz szkół branżowych.

Jaki jest harmonogram?

  • 1-30 września: rejestracja wniosków na stronie fundacja.intercars.eu/akcelerator (do II etapu zostaje zakwalifikowanych trzydzieścioro uczniów),
  • do 13 listopada uczestnicy II etapu przygotowują autoprezentację,
  • do 2 grudnia Fundacja ogłosi nazwiska dwudziestu stypendystów – wszyscy, wraz ze szkolnymi opiekunami, zostaną zaproszeni do udziału w uroczystej inauguracji Programu w Warszawie.

Jakie są korzyści Programu?

Program Akcelerator jest tak skonstruowany, żeby każdy laureat mógł skorzystać z niego zgodnie ze swoimi ambicjami, planami i potrzebami. W ofercie, oprócz tematyki związanej z motoryzacją, można znaleźć m.in. kursy języka angielskiego i niemieckiego, programy przygotowujące do matury czy naukę poruszania się w środowisku WordPress i Python oraz warsztaty rozwijające kompetencje społeczne, takie jak umiejętność pracy zespołowej i kreatywność. Na zakończenie programu wszyscy jego uczestnicy zostaną zaproszeni do udziału w letnim obozie edukacyjno-sportowym w atrakcyjnej lokalizacji.

Warto podkreślić, że Program Akcelerator to wyjątkowy i nowatorski program stypendialny, który nie jest oparty tylko na pomocy finansowej, ale zawiera wartościowy pakiet edukacyjny. Chcemy pomóc jego uczestnikom rozwinąć skrzydła, dlatego stypendystów zaprosimy na ciekawe spotkania i szkolenia. Planując założenia Programu Akcelerator przeprowadziliśmy dogłębną analizę potrzeb rynkowych, a także dokładnie przyjrzeliśmy się ofercie stypendialnej w Polsce, dlatego nasz program jest skrojony pod konkretną miarę i wspiera rozwój kompetencji przyszłości – mówi Katarzyna Orlikowska, koordynatorka Programu Akcelerator w Fundacji Inter Cars.

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.fundacja.intercars.eu/akcelerator, na której znajdują się wszystkie potrzebne informacje dotyczące programu stypendialnego. W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z Katarzyną Orlikowską, koordynatorką programu (akcelerator@intercars.eu).

 

Program Akcelerator to kolejna inicjatywa Grupy Kapitałowej Inter Cars, wspierająca zawodowy rozwój młodzieży, która swoją przyszłość wiąże z motoryzacją, IT, logistyką czy e-commerce. W ramach uruchomionego w 2012 roku programu „Młode Kadry”, Inter Cars doposaża wybrane szkoły w nowoczesny sprzęt, a uczniom i nauczycielom zapewnia udział w profesjonalnych szkoleniach. „Young Car Mechanic to z kolei międzynarodowy konkurs dla utalentowanych mechaników, który popularyzuje ten coraz bardziej potrzebny społecznie zawód oraz służy wymianie doświadczeń i dobrych praktyk między polskimi i europejskimi szkołami.

Idee Programu Akcelerator są realizacją misji Fundacji Inter Cars, powołanej do życia w maju 2021 roku. Polega ona na wspieraniu rozwoju dostępnej, bezpiecznej oraz odpowiedzialnej mobilności dla ludzi i klimatu. Poprzez autorskie programy i partnerską współpracę z organizacjami eksportowane są innowacje i wartości, będące podstawą rozwoju firmy Inter Cars: pasja i zaangażowanie, partnerstwo, wiarygodność, lojalność oraz przywództwo przez przykład.